1. ŽNL: Miroljubiva podjela bodova u Vinjanima

Vinjani i trogirski Slaven u nedjelju su međusobno podijelili bodove na Dovici i s 2:2 kompletirali peto kolo 1. ŽNL
Vinjani – Slaven Trogir – izvještaj 021 portal

Vinjani i trogirski Slaven u nedjelju su međusobno podijelili bodove na Dovici i s 2:2 kompletirali peto kolo 1. ŽNL. Očekivali smo jednu takvu tvrdu, mušku utakmicu i najrealniji ishod susreta bila je podjela bodova, no dok god se računa bod u gostima ovog puta Slaven se u Trogir može kudikamo vratiti sretniji.

Vinjani nisu dobro ušli u susret i njima je 13-ta odnosno 15-ta minuta bila nesretna. Bilopavlović je u kaznenom prostoru srušio napadača gostiju Kunca, koji je dvije minute proveo ležeći na terenu. Sudac je potom svirao 11-tereac, a Đuras uspješno pogodio za vodstvo gostiju – 1:0. Slaven nakon toga nastavlja prijetiti vratima Aračića, a oporavljeni Kunac ponovno je prijetnja prizemnim udarcem unutar 16-terca po vrata, brani Aračić. I u 22. minuti Aračić je morao intervenirati, dva puta zahvaljujući raspoloženom Andri Šariću, koji se motao oko kaznenog prostora.

To je motiviralo Vinjane pa u 28. minuti bilježe prvi opasniji udarac prema vratima Frane Rokova. Klapirić je namjestio loptu oko vrha 16-terca za Marija Jonjića, čija lopta prolazi pored gola Rokova. Rokov je već sada uznemiren, pa u 32. minuti opet mora reagirati na loptu Ivana Loze, koji je pokušao iznenaditi dobrim udarcem s desne strane unutar 16-terca. U 39. minuti razigrani domaćin dolazi do pogotka i za 1:1 pogađa upravo Jonjić, nakon odlične poluvisoke lopte koju mu je na glavu servirao Lozo, a Jonjić potom pogodio lijeve rašlje za izjednačenje.

Do 72. minute vrijeme je prolazilo uglavnom skandirajući sucu za neke loše odluke. Lozo je smirio situaciju pogotkom po sredini ispod grede s vrha 16 metara za vodstvo Vinjana, koje traje tek četiri minute. U 76. minuti s vrha 16 metara pogađa s druge strane Ćavar za 2:2. Lijevi kut Aračića bio je slobodan.

Do kraja utakmice bilježimo dvije prilike s obje strane. U 88. minuti za goste i s ruba 16-terca Aračića je pokušao iznenaditi Mustapić, lopta pored gola, a u 91. minuti Klapirić u naletu pogađa tek vanjsku mrežicu te podjela bodova na Dovici ostaje neminovna.

1.ŽNL, 5.kolo
NK VINJANI – HNK SLAVEN TROGIR 2:2
STRIJELCI: 1:0 Đuras (15 – 11 m), 1:1 M. Jonjić (39), 2:1 Lozo (72), 2:2 Ćavar (76).