1. ŽNL: Mračaj preokretom do pobjede, Vinjani i dalje na dnu ljestvice

Na Pojilu je poražen Slaven Trogir
Mračaj – Slaven Trogir – 021 portal

Mračaj iz Runovića odlučio je biti stabilan klub 1. ŽNL. To je, kažu, cilj! Još prošle sezone borili su se za opstanak u ligi, ali uz par pojačanja protekle zime malo po malo gradili su trenutni nivo. U subotu je u samo dvije minute fantastičnim preokretom Mračaj došao do pobjede. Slaven Trogir izgleda ne može baš sve imotske terene osvojiti kako je zamislio.

Već u 15-toj minuti vrata Frane Rokova postala su nesigurna. Bilježimo odličnu prigodu Mračaja preko Duje Ždere i njegovog pokušaja sa samog centra i blizu vrata odnosno same prečke. Pet minuta potom probao je iznenaditi i Šimić, lopta pored gola. U 25. minuti Slaven dolazi do pogotka. Barada je probio desnu stranu, ubacio na drugu stativu gdje čeka Ante Kunac za vodstvo Trogirana 1:0.

Svega dvije minute nakon vodstva gosti imaju i udarac s 11 metara. Barada je odlučio pucati pod gredu, a lopta pogađa upravo nju te rezultat ostaje nepromijenjen sve do 74. minute kada je Glavina u svom solo prodoru po lijevoj strani pogodio za izjednačenje – 1:1, da bi dvije minute potom propust obrane Trogirana iskoristio Šimić udarcem s 18 metara za lijepu pobjedu 2:1.

Trogirani su imali još jedan pokušaj u 96. minuti kada je Mustapić lijepo odapeo prema rašljama Barišića, a ovaj se bacio i tako obranom sačuvao rezultat i tri novoosvojena boda na Pojilu.

Ostali rezultati 8. kola 1.ŽNL: Imotski – Orkan 1:1, Val – Jadran Tučepi 1:1, Omiš – Jadran (KS) 3:1 i Tekstilac – Vinjani 4:2. Danas još igraju Primorac (S) – OSK i Omladinac – Mladost.