1. ŽNL: Mračaju derbi, Vinjanima fenjer, Imotskom novi trener

Efikasno je bilo ove nedjelje u Runovićima
Mračaj – Vinjani – izvještaj 021 portal

Efikasno je bilo ove nedjelje u Runovićima. Još da nije kiša padala, vjerujemo da bi publike na Pojilu više bilo, no pogodaka s obje strane nije nedostajalo. Oba su protivnika i Mračaj i Vinjani podijelili utakmicu 20. kola 1. ŽNL tako da je svatko imao svoje poluvrijeme, a na kraju završilo teniskim rezultatom u korist Mračaja – 6:3.

Već na početku Mračaj je pokazao odlučnost preko Šimića, koji ne koristi zicer, iako je vratar gostiju Aračić već bio svladan. Lopta pored gola, no dvije minute poslije iskusni Mandarić ispravlja Šimićevu grešku za početno vodstvo 1:0, a samo minutu poslije na 2:0 povisuje Duje Ždero. Razlog zašto su Vinjani pružili lošu partiju u Runovićima i prvom dijelu utakmice treba tražiti u nedostatku kadra. Na Pojilo se došlo bez udarnih snaga Klapirića i Čolaka, pa su Vinjani do odlaska na odmor primili još tri pogotka. U 11 minuti smanjili su na 2:1 preko Matea Bešlića, koji se našao ispred gola i pogodio. U 18. minuti Šimić je probio po lijevoj strani, Ždero se nije snašao u blatu ispred gola i prilika za novo vodstvo propada, no ne i za Antu Jukića koji pogađa za 3:1.

Nije prošla ni minuta Šimić se iskupio pogotkom za 4:1. Bivši igrač Mračaja, a sada Vinjana Mandurić našao se u 21. minuti za pogodak, no umjesto mreže lopta pogađa stativu i odlazi pored gola. Dobra prilika za Vinjane propada. U 30. minuti eto novog pogotka! Jukić je provozao par protivničkih igrača Vinjana, Mate Puljiz natrčava na loptu i udarcem po sredini još jednom matira Aračića za 5:1. Ne želeći se dalje ponižavati Vinjani preuzimaju kontrolu drugog poluvremena. U 50. minuti Bešlić je poslao jednu loptu blizu gola, a u 75. minuti Matej Slišković smanjuje na 5:2, da bi u 84. minuti ponovno pogodio Bešlić za 5:3.

I kad se već mislio da će utakmica završiti „petardom“ Mračaja, čovjek znakovitog povijesnog imena u Hrvata Petar Krešimir Puljiz pogađa za konačnih 6:3. Jukić je ponovno provozao par igrača ispred gola, nesebično dodao za Puljiza i to je velikih 6:3 u korist Mračaja. Vinjanima predstoji grčevita borba za ostanak, a kako sada stvari stoje međusobni okršaj s Imotskim na Dovici mogao bi puno toga odrediti.

Inače, Imotski se odlučio na promjenu trenera. Antu Knezovića zamijenio je Alen Kljenak, kojeg smo viđali na kormilu Kamena iz Ivanbegovine.

Ostali rezultati 20. kola: Primorac (S) – Mladost 2:1, Imotski – OSK 1:2, Jadran KS – Slaven Trogir 3:2, Omiš – Omladinac 3:0, Tekstilac – Jadran Tučepi 0:2 i Val – Orkan 3:1.

1. ŽNL, 20. KOLO
NK MRAČAJ – NK VINJANI 6:3
STRIJELCI: 1:0 Mandarić (4), 2:0 D. Ždero (5), 2:1 Bešlić (11), 3:1 A. Jukić (18), 4:1 Šimić (18), 5:1M. Puljiz (30), 5:2 M. Slišković (75), 5:3 Bešlić (84), 6:3 P.K. Puljiz (95).