1. ŽNL: Mračaju umakla pobjeda u Prološcu, Imoćani poraženi na ušću Cetine

Prološka Mladost nije u nedjelju imala gotovo većinu utakmice rješenja za odlično raspoloženi Mračaj, kojemu je pobjeda u 19.kolu 1. ŽNL na Šarampovu umakla za samo minutu
Mladost – Mračaj – izvještaj 021 portal

Prološka Mladost nije u nedjelju imala gotovo većinu utakmice rješenja za odlično raspoloženi Mračaj, kojemu je pobjeda u 19.kolu 1. ŽNL na Šarampovu umakla za samo minutu. Mračaj se dobro postavio od samog početka. Njihovo zimsko pojačanje iz Posušja Jure Glavina vrebao je prološku obranu gdje god i kad je god to mogao. Već u 7. minuti imao je odličan prodor za prvi napad, Baćak je malo nesiguran, ali ipak brani.

U 21. minuti Glavina opet ima jednu dobru akciju na desnoj strani, duga lopta ide prema Vištici, koji čeka na drugoj stativi, bura nije saveznik i prilika propada. U 33. minuti okušao se Lubina s nešto više od 20 metara, dobra lopta prema vratima Ante Baćka, ali ipak iznad vrata. U 38.minuti trud se za goste iz Runovića ipak isplatio preko Josipa Gudelja, koji na sredini terena odlično upošljava Glavinu, a ovaj iskosa s nekih 18 metara i kroz trojicu obrambenih igrača Mladosti matira lijevi kut Baćka za 1:0. Tek pred poluvrijeme Mladost je pokušala izjednačiti preko Ivana Lončara – Pende s nekih 20 metara, obranio je Barišić.

Isti igrač u nastavku i 53. minuti pokušava okretom unutar 16 metara pogoditi mrežu Barišića, lopta je prošla pokraj sative i malo je nedostajalo za izjednačenje. To je u biti sve što se vidjelo do 91. minute. Mračaj je preko dobro postavljene obrane, raspoloženog Ždere i Glavine odlično kontrolirao utakmicu i tri boda su u Runovićima već bila upisana, no onda pred sam sučev zvižduk plan gostiju mijenja svježe uvedeni Petar Meter, koji je primio loptu negdje na sredini terena i opalio s 20-tak metara matiravši Barišića za konačno izjednačenje i podjelu bodova u Prološcu – 1:1.

Ranije odigrano: Omiš – Imotski 2:0, Vinjani – Primorac Stobreč 1:0, Orkan – Jadran Tučepi 0:1, GOŠK KG – Jadran KS 3:0, Omladinac – Val 4:0. Pored derbija u Prološcu, isti dan je odigran i susret na Braču između Postire i Trogira, u kojoj su Postirani izgubili još jedne bodove za ostanak od Trogira – 0:2.