1. ŽNL: Omiš učvrstio lidersku poziciju, mreže mirovale u Runovićima

Mračaj je na Pojilu ugostio Jadrana iz Tučepa
Mračaj – Jadran Tučepi izvještaj 021 portal

U Runovićima u subotu nije baš bilo sportski zanimljivo kao što zna biti. Idealni uvjeti za igru, ali golova nigdje. Mreže na Pojilu odlučile su mirovati u šestom kolu 1. ŽNL i susretu između Mračaja te Jadrana iz Tučepa.

Gosti su bolje ušli u susret, pa su tako u 13.minuti preko Pandže i njegovim laganim šutom s vrha 16-terca pokušali doći do početnog vodstva, ali vratar Mračaja bio je raspoložen i koncentriran tijekom cijelog susreta. Mračaj je čekao pola sata na prvi ozbiljniji udarac prema vratima, kojeg je iz prekida uputio Glavina direktno u ruke vratara Šarić-Hodžića. Pred poluvrijeme i u samo dvije minute bilježimo 2-3 prilike na obje strane. Prvo je u 40-toj minuti lopta Marija Šimića s 20 metara „poljubila“ gredu, da bi dvije minute poslije Barišić obranio dva čista zicera ispred svojih vrata.

Prvo ga je opet bezuspješno pokušao iznenaditi Pandža, a onda i Bušelić. Puno prebacivanja lopti s jedne na drugu stranu tijekom drugog poluvremena pomalo je živciralo gledatelje. Tek u 68.minuti nekakva prilika Mračaja. Šimić je pokušao 1 na 1 izaći s Hodžićem u samom 16-tercu, nije uspio. U 76.minuti Glavina je kreirao akciju na desnoj strani, prebacio loptu do svježe uvedenog Jukića, koji to ne realizira baš najbolje te mreža Hodžića do kraja susreta ostaje mirovati.

Ostali rezultati: Primorac – Omladinac 0:2, Omiš – Slaven 3:2, Jadran KS – Vinjani 3:0, Tekstilac – Orkan 0:0 i Val – OSK 0:1.

NK MRAČAJ – HNK JADRAN TUČEPI 0:0

TEKST I FOTO: DARKO LONČAR