1. ŽNL: Omladinac dotukao Vala, Imotski slavio protiv Primorca

Poslije pobjede nad stobrečkim Primorcem momčadi Ante Knezovića – Zube s Gospina doca u Imotskom sigurno će porasti samopouzdanje uoči gostovanja kod Omladinca u Vranjicu sljedeći vikend
Pobjeda Imotskog – 021 portal

Poslije pobjede nad stobrečkim Primorcem momčadi Ante Knezovića – Zube s Gospina doca u Imotskom sigurno će porasti samopouzdanje uoči gostovanja kod Omladinca u Vranjicu sljedeći vikend. U nedjelju su pokazali da i s igračem manje mogu do pobjede. Pogodcima Barišića i dva puta Češljara Imotski je došao do lijepe i vrijedne pobjede nad Primorcem – 3:0.

U prvom dijelu nisu briljirali ni jedni ni drugi, dok početak drugog poluvremena nije mogao za domaćina ljepše početi nego pogotkom i to sa samog centra. Pri izvođenju faula Barišić je uputio loptu prema protivničkim vratima, ne nadajući se ni najmanje da će postati strijelac za 1:0. Lopta je preskočila vratara gostiju Matka Miloša, koji je onako opuštajuće otišao malo dalje od svojih vrata i zasigurno požalio zbog toga što je lob Barišića uspio završiti u mreži.

Imali su i Stobrečani svojih prilika, posebno nakon kartoniranog Šabića koji je u 69.minuti morao van zbog dodijeljenog crvenog kartona, a zanimljivo isti je igrač bio zamjena za ozlijeđenog Vidulina u 30. minuti susreta. Tako u 65.minuti priliku za Primorac propušta Ćurković, lopta pored gola, a u 71.minuti Koštić je bezuspješno iz kornera pokušao iznenaditi raspoloženog Čaglja na vratima Imoćana. Dvije minute poslije probao je i iskusni Ante Barać, lopta pored gola.

Konačnu presudu o pobjedniku dvoboja na Gospinu docu u sunčanom Imotskom donosi Marin Češljar sa svoja dva pogotka u 85.minuti, kada je sam sa sredine terena krenuo prema Milošu podsjetivši tako na Vlaovića 1996 godine protiv Turske na EP-u u Engleskoj matiravši ga prvo za 2:0, a onda i u 94.minuti za konačnih 3:0, pri tom se rješavajući dva svoja čuvara koja su čekala u 16-tercu.

Ovome dodajmo kako je Omladinac razbio Vala u Kaštel Starom s još jednim teniskim rezultatom 6:1, čime je kompletirano 4. kolo 1. ŽNL.