1. ŽNL: Vinjanima važni bodovi, Imotski preuzeo fenjer

Vinjani su na Dovici s 3:2 bili bolji od Tekstilca
Vinjani – Tekstilac – izvještaj 021 portal

Koliko je Pave Klapirić nedostajao Vinjanima protekli vikend u Runovićima u lokalnom derbiju s Mračajem svjedoče danas dva njegova pogotka protiv Tekstilca iz Sinja. Dobra utakmica u Vinjanima, premda prvih 20 minuta nije tako izgledalo, no onda je puklo.

David Jurić pogodio je u 21. minuti s vrha 16-terca po sredini za vodstvo Tekstilca – 0:1. Vinjani su brzo uzvratili pogotkom Klapirića koji se vješto riješio protivničke obrane i smanjio na 1:1. S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme. U nastavku Klapirić promašuje zicer s 10 metara, igrala se 57. minuta, Klapirić šalje loptu iznad gola. Tri minute poslije Tekstilac je pokušao iznenaditi preko Držaka, lagan šut završava pored gola Aračića.

U 67. minuti Vinjani lome utakmicu preko Mandurića, koji se prvo riješio svog čuvara, a onda i vratara Munivrane, 2:1 po sredini, koji je opet svladan i u 79. minuti zahvaljujući raspoloženom Klapiriću. Gosti su osjetili da su se Vinjančani malo opustili i u 83.minuti smanjuju odličnim pogotkom Ramljaka glavom ispred Aračića – 3:2. Tekstilac pred kraj utakmice u 87. minuti opsjeda vrata Aračića, novi pokušaj Ramljaka i prizeman udarac brani Aračić.

Imotski je upisao novi poraz s novim trenerom u Dugom Ratu protiv Orkana i tako produbio agoniju, ali i preuzeo fenjer. 5:2 protiv Orkana.

Ostali rezultati 21.kola su: Jadran (KS) – Omiš 0:0, Slaven – Mračaj 5:0, Jadran Tučepi – Val 2:1.

1.ŽNL, 21.KOLO
NK VINJANI – NK TEKSTILAC 3:2
STRIJELCI: 0:1 Jurić (21), 1:1 Klapirić (23), 2:1 Mandurić (67), 3:1 Klapirić (79), 3:2 Ramljak (83)