100 GODINA MAKARSKOG ZMAJA: Hajduk u svečarskoj atmosferi slavio s 2:0

Pobijedili su Bijeli s 2:0 pred otprilike dvije tisuće navijača koji su pohodili tribine stadiona u Makarskoj
DSCF7629-720878085HNK Hajduk

Nogometaši Hajduka boravak u Makarskoj zaključili su odigravanjem prijateljske utakmice s domaćinom HRNK Zmaj koji ove godine slavi 100 godina postojanja.

Pobijedili su Bijeli s 2:0 pred otprilike dvije tisuće navijača koji su pohodili tribine stadiona u Makarskoj. Početak utakmice pripao je domaćinu, najprije je u 21. minuti Brnić pucao s 12 metara preko vrata, a tri minute kasnije Kovačić je pogodio vanjski dio vratnice silovitim udarcem s desetak metara iskosa.

Preuzeo je zatim Hajduk konce igre, zaprijetio je najprije Vuković udarcem s 18 metara, zatim i Sahiti iz daljine, a pokušaji u prvom dijelu završili su ubačajem Škaričića za Diamantakosa koji nije uspio doći do lopte. Do vodstva su Bijeli stigli udarcem s bijele točke u 60. minuti susreta nakon što je prethodno u šesnaestercu srušen Vuković. Domaći vratar Bartulić sjajno je obranio prvi udarac Diamantakosa, ali lopta se opet odbila do napadača Bijelih koji je iz drugog pokušaja zatresao mrežu Zmaja.

Drugi pogodak koji je zaključio pitanje pobjednika pao je u 69. minuti. Opet je Vuković bio glavni akter, pucao je s ruba šesnaesterca, lopta se od vratara odbila u vratnicu, a na nju je natrčao Eduok i postavio konačni rezultat.

Susret je protekao u svečanoj atmosferi, a prije samog početka utakmice predsjednik Uprave HNK Hajduk Lukša Jakobušić darovao je prigodni uokvireni dres s brojem 100 i HRNK Zmaj na poleđini te posebno izrađenu plaketu predsjedniku Zmaja Marku Ožiću-Bebeku.