3. HNL-JUG: Marić potopio nade Crnih u Biogradu

Bivši igrač Kamena Nikola Marić sve je pokvario pogotkom i tri boda ostaju na stadionu Kažimir i Silvije
Primorac – Kamen izvještaj 021 portal

U 12. kolu 3.HNL-jug Kamen je poslije pobjede nad dubrovačkim GOŠK-om u Ivanbegovini gostovao kod Primorca u Biogradu na Moru i izgubio, opet pred sam kraj susreta. Iako su Crni dobro držali sve linije, izlazili u kontranapade kad je god bilo moguće i odlično vladali terenom, u 86-toj minuti ponovno se kao i u Unešiću dogodio baksuz da ni bod kući ne možeš odnijeti.

Po prilikama reklo bi se kako se Kamen došao braniti ili kako cilja na bod. U nogometu postoji jedno pravilo koje kaže kako uvijek moraš ići na pobjedu da bi mogao nadati se bodu. S obzirom na to kako je Kamen u Biograd došao limitiran jer su mu nedostajali važni igrači poput: samog kapetana Jonjića, Krištića, Žužula, Karina i Omerovića, Kamen je još dobro i prošao i s 0:1, mada je, budimo realni, ciljao na bod i dugih 0:0.

Onda je bivši igrač Kamena Nikola Marić sve pokvario pogotkom i tri boda ostaju na stadionu Kažimir i Silvije. Domaćinu je trebalo skoro 20 minuta da uputi prvi udarac prema vratima Barbića. Vodopija je bio blizu, udarac glavom iznad gola. Par minuta poslije probao je i Lokin (Ne Duško već Pjero). Gotovo pola sata prošlo je bez udarca na gol Stojanova, Kirevski puca u golmana oko 16-terca. Bila je to prva ozbiljna prilika Kamena. U 37.minuti još je probao Kljenak iz prekida jednom dugom loptom, koja je završila u rukama Stojanova.

Do odlaska na poluvrijeme Primorac je imao još par prilika, na koje je vješto intervenirao odlični Barbić, dok se u drugom dijelu nastavlja pritisak na goste preko Marića, Bitunjca i Vodopije. U 86.minuti padaju sve Kamenove nade, Marić s 5-6 metara pogađa za konačnih 1:0. Poljička veza Kljenak – Ćelić kasno je proradila, tek u 93.minuti. Kljenak je probio lijevu stranu, ušao u zonu, nabacio Ćeliću, ali ovaj ne stiže glavom reagirati i tri boda ostaju u Biogradu.

Nova prilika za bodove pruža se već za vikend, kada u Ivanbegovinu dolazi susjed iz Otoka kod Sinja – OSK.