3. NL JUG: Lider slavio u Makarskoj, podjela plijena u Ivanbegovini

Ni tri udarca s bijele točke nisu pomogla Kamenu da se domogne pobjede s Gosparima u Ivanbegovini
Kamen – GOŠK Du – izvještaj 021 portal

Pobjeda, poraz i remi! Četiri boda u tri utakmice bodovni je učinak Marija Kujundžića – Kunte na klupi Kamena nakon remija s dubrovačkim GOŠK-om. Ni tri udarca s bijele točke nisu pomogla Kamenu da se domogne pobjede s Gosparima u Ivanbegovini.

Jedan od njih ostaje nerealiziran pa je Kamen kod kuće s bodom još dobro i prošao premda ne veseli uvelike jer nemir od mogućeg ispadanja nije u potpunosti otišao iz Ivanbegovine. U utakmicu s GOŠK-om nije se krenulo dobro, iako Kamen u šestoj minuti bilježi prvu akciju i priliku, ali ju ne realizira. Kljenak je ubacio, a Roko Kujundžić baš i nije zahvatio najbolje. S druge strane vratara Guća je probao iznenaditi iskusni Mrković. Maro Vatović najopasniji je igrač Gospara, koji u 11. minuti postiže pogodak za vodstvo Dubrovčana.

Prethodno je probao Krešić, Guć je tu loptu odbio, Vatović se našao ispred vrata i s 5 metara zabio za 0:1. Kamenova obrana ne funkcionira niti četiri minute poslije.

Mrković je i dalje opasan, lopta prolazi pored gola. U 19. minuti prvi udarac Kamena prema vratima iskusnog Kristića. Pirić je uputio dalekometan, ali bezuspješan šut. Minutu poslije već je prvi penal za Kamen. Srušen je Kljenak, a Miro Kovačić ne uspijeva realizirati udarac s bijele točke. Puca po sredini i pogađa gredu. Motiviralo je to domaći sastav, a najviše raspoložen bio je dvojac iz K&K radnje – Kovačić – Kljenak, koji se u 24. minuti našao pred vratima Kristića, a kojeg lopta pogađa u tijelo.

Za razliku od Kovačića Kljenak je precizan u 29. minuti. Također puca po sredini i s 11 metara dovodi Kamen na 1:1, da bi samo 10 minuta poslije realizirao svoj drugi penal i Kamen odveo na 2:1. Gosti u 35.minuti uzvraćaju, a Guć piše dvije odlične obrane pred odlazak na poluvrijeme. U nastavak Dubrovčani bolje ulaze što rezultira pogotkom Krešića u 52 .minuti za konačnih 2:2 i podjelu plijena u Ivanbegovini.

Kovačić i Kljenak nastavili su se razmjenjivati u prilikama. U 64. minuti odlična lopta Kovačića na glavu Kljenka, lopta iznad vrata Kristića, dok u 79. minuti Kamen propušta možda i najbolju šansu za pobjedu kada je Kovačića uposlio Kljenak, a Kovačić u odličnoj prilici s 12 metara ne uspijeva plasirati loptu u mrežu.

Slijedi teško gostovanje u Vodicama, a onda i dolazak lidera prvenstva Zagore u Ivanbegovinu. Gdje će se uzeti bodovi?

Ostali rezultati 18. kola: Split – Neretvanac 0:1, Junak – GOŠK Kaštela 0:0, Primorac (B) – Uskok Klis 2:0 i Zmaj Makarska – Zagora 1:2.

3. NL JUG, 18. KOLO
NK KAMEN – NK GOŠK DUBROVNIK 2:2
STRIJELCI: 0:1 Vatović (11), 1:1 Kljenak (29 – 11m), 2:1 Kljenak (39 – 11m), 2:2 Krešić (52).

TEKST: DARKO LONČAR