3. NL Jug: Pobjeda nervoznog tona, Kovačić prema Plavoj podmornici opalio tri projektila

Poslije tri uzastopna poraza Kamen je napokon došao do pobjede
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslije tri uzastopna poraza Kamen je napokon došao do pobjede. Pobjeda je to i novog trenera Ante Aračića, kojeg smo danas i službeno vidjeli na klupi Crnih te je cijelo vrijeme bio aktivan. Iako je utakmica protekla u dosta nervoznom tonu, na igračima Kamena vidjelo se kako žele pobjedu, no za prvi pogodak trebalo je proći više od pola sata igre, da bi lopta konačno završila u mreži Bačića, koji će pred sam kraj susreta napustiti teren samostalno.

Kamen je jedno vrijeme gostima iz Opuzena ipak dopustio da se malo razmašu, pa je tako u 14. minuti Popić izveo slobodni udarac prema Šušnjari, ovaj obranio, na odbijenu loptu naišao iskusni Deak, pa je Šušnjara i to obranio. U 27. minuti Allyson je u solo prodoru, Perić to ne stiže, ali stiže vratar Šušnjara. I tu se Kamen pomalo budi. U 31. minuti bilježimo dvije intervencije vratara Bačića. Kljenak je ubacio s lijeve strane, a Branimir Kujundžić na sredini i u pet metara puca u Bačića, nakon čega je istog s desne strane pokušao iznenaditi odlični Kiki Smoljanović. Bačić to hvata u zraku.

Igrala se 39. minuta kada je lopta Branimira Kujundžića s ruba 16-terca završila pored vrata Bačića, a samo minutu potom lopta je već na bijeloj točki. Siguran izvođač za vodstvo Kamena 1:0 je Miro Kovačić. S tim rezultatom otišlo se na poluvrijeme, a Miro je nastavio svoju igru i u drugom dijelu te utrpao do kraja još dva komada. U 50-toj minuti sa samog vrha 16-terca pogodio je za 2:0 u lijevi kut, a odmah iza njega okušao se i Kljenak. Bilo je blizu stative, a i samog pogotka.

Gosti iz Opuzena u drugom dijelu nisu apsolutno ništa pokazali, tenzije oko suđenja su rasle, a u 83. minuti Kovačić je nakon dobro obavljenog posla Petra Kljenka po lijevoj strani pogodio za konačnih 3:0 i svoj hat-trick na utakmici. Ružna scena dogodila se pred sam kraj susreta gdje dva-tri igrača što iz redova Kamena, što iz Neretvanca zbog nesportskog ponašanja dobivaju direktne crvene kartone i napuštaju teren pred sam sučev zvižduk. Neretvanac tako ostaje bez vratara, a Kamen bez svježe uvedenog stopera.

Ostali rezultati: Neretva – Split 0:0, Uranija – Zagora 0:2, Sloga – Zadar 1:3, Primorac (B) – Junak Sinj 2:3, Zmaj Makarska – Hrvatski vitez 0:5 i Uskok Klis – GOŠK Kaštela 2:1