5. Memorijal „Robert Lončar“: Tempu obrana naslova, veteranima Mračaja 3. mjesto

U finalu su svladali Satarluk
FC Tempo obrana naslova Runović – 021 portal

Malonogometna momčad FC Tempo pobjednik je petog memorijala „Robert Lončar“, u Runovićima. Ona je s ukupnih 6:5 pobijedila u finalu momčad Satarluka i tako obranila prošlogodišnji naslov prvaka. Zanimljivo da su se ove dvije momčadi susrele i prošle godine u finalu kada se Tempo nešto lakše domogao naslova.

Bilo je 4:2, no ove godine Satarluk iz Podosoja pokazao se težim protivnikom. Naravno, kada u ekipi imaš najboljeg strijelca u povijesti NK Mračaja Antu Puljiza – Bilog, mora biti teško. Čovjek je za Mračaj zabio preko 200 pogodaka u svojoj još aktivnoj karijeri, a u kakvoj je formi, čini se, kako ne namjerava stati.

Tempo je u polufinalu svladao veterane Mračaja 5:3, a Satarluk još jednu ekipu starog kova – Patak Runovići – 7:1. Iako nije bilo predviđeno u programu, ipak se igrala utakmica za 3.mjesto. Veterani Mračaja u zadnjim su minutama i pogotkom za 4:3 uspjeli izbjeći penale s Patkom i tako se utješiti nakon stresnog polufinala s braniteljem naslova iako su na poluvremenu gubili 3:1.

Na vratima veterana najstarijeg nogometnog kluba Imotske krajine istaknuo se Perica Babić – Gan, pokazavši svojim obranama da još nije za staro željezo. Nagrade najboljima na turniru uručio je načelnik Mario Repušić.