Neočekivani poraz Juga AO u Španjolskoj

Jug AO je i dalje četvrti na ljestvici s 14 bodova te drži posljednje mjesto koje vodi na završni turnir
Treća utakmica finala doigravanja za prvaka Hrvatske, Jadran – JugIvo Cagalj/PIXSELL

Vaterpolisti dubrovačkog Juga AO u susretu 10. kola B Lige prvaka pretrpjeli su neočekivani 15-12 poraz na gostovanju kod posljednjeplasiranog Sabadella.

Jug je vrlo loše krenuo u utakmicu i nakon samo tri i pol minute gubio s 3-0. No, nakon minute odmora koju je pozvao trener Kobešćak igrači hrvatskog prvaka su se sabrali, do kraja prve četvrtine stigli do poravnanja, a zatim tijekom druge i treće četvrtine najčešće bili u minimalnoj prednosti.

Početkom posljednje četvrtine Jug je imao nekoliko napada za odlazak na dva razlike, ali zbog brojnih pogrešaka nije ih i realizirao te za to bio kažnjen. Sabadell je napravio seriju od četiri gola zaredom kojom je osigurao pobjedu.

Konstantinos Kakaris s četiri i Loren Fatović s tri gola bili su najefikasniji u sastavu Juga, dok je Francisco Valera s pet pogodaka predvodio Sabadell.

Jug AO je i dalje četvrti na ljestvici s 14 bodova te drži posljednje mjesto koje vodi na završni turnir koji će se održati u Beogradu u lipnju.

Aktualno
Hrvatska
Sport