Sportaši svojim rezultatima pronose ime županije diljem svijeta

Vi nas promičete diljem svijeta, a mi moramo povećavati intenzitet naše brige o sportu. Splitsko-dalmatinska županija i Sveučilište u Splitu domaćini su Europskih sveučilišnih igara 2028. godine i to puno znači za jedan grad i za cijelo područje. Pred nama je intenzivan rad kako bismo bili dostojan domaćin. Neke aktivnosti smo već pokrenuli poput otvaranja nogometnog igrališta u Zagvozdu. U planu nam je niz aktivnosti, ali kako bismo išli u pravom smjeru, dragi sportaši dajte nam svoje prijedloge i korekcije- poručio je župan.
Pročelnik Upravnog odjela za kulturu, sport i tehničku kulturu Željko Primorac ističe kako je ovaj događaj odavanje počasti i priznanja za sve ono što sportaši rade na sportskim borilištima.
-Vi ste utjelovljenje mukotrpnoga rada, odricanja i skromnosti. Želimo da budete uzor novim generacijama i da vaš način života bude nit vodilja mladima. Naš zadatak je omogućiti što bolje uvjete za naše sportaše. Moramo omogućiti kontinuitet uspjeha našim sportašima. Županija je odlučila napraviti snažan iskorak u poboljšanju sportske infrastrukture- najavio je Primorac.
Gradonačelnik Solina Dalibor Ninčević podsjetio je da je njegov grad grad djece i mladih. „U Solinu djeluje više od 40 sportskih klubova. Svaki grad i općina u našoj županiji organizira dodjelu nagrada i priznanja najuspješnijim sportašima i kolektivima, ali kad to radi županija to je posebno pohvalno“, poručio je solinski gradonačelnik.
U ime nagrađenih obratio se vaterpolist Jerko Marinić Kragić.
-Ovo je veliki poticaj za dalje. Sport je nekada zahvalan, a nekada nezahvalan. Na kraju se svakako trud isplati, a osobno želim da u budućnosti ovdje vidimo što više vaterpolista- zaključio je Jerko.