Važna pobjeda

Alkar u nastavku do pobjede protiv Šibenke

Alkar je trenutačno deseti sa skorom 4-11, dok je Šibenka stepenicu više s pet pobjeda i devet poraza
Zagreb: FAVBET Premijer liga, 13. kolo, KK Cibona – KK AlkarGoran Stanzl/PIXSELL

U susretu 15. kola Hrvatske košarkaške lige Alkar je pobijedio Šibenku sa 81-73 ostvarivši četvrtu pobjedu, dok je šibenski sastav upisao deveti poraz.

Domaćin je bolje ušao u susret i nakon prve četvrtine je vodio s 19-13, no gosti su do poluvremena okrenuli rezultat i na odmor otišli s prednošću 38-35. Alkar je u nastavku susreta zaigrao daleko bolje. Treću četvrtinu je dobio s 27-20, a posljednju s 19-15 za konačnih 81-73.

U domaćim redovima najefikasniji su bili Knight Trevante Anderson s 19 koševa i pet asistencija, Maksim Matulina je zabio 18 koševa uz 12 skokova, dok je Kuol Alok zabio 12 koševa uz šest skokova. Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Makale Antonyo Foreman s 20 koševa, te Antonio Klarin s 18 koševa.