Amaterima, Ćubriću i Dream Teamu malonogometni turnir u Prološcu

Turnir IK Proložac 2023 finale – 021 portal

Ekipe Ćubrić, Dream Team i Amateri pobjednici su ovogodišnjeg tradicionalnog malonogometnog turnira mladih Imotske krajine u Prološcu, svatko u svojoj kategoriji. Već u podne krenulo se iz Sportske dvorane u pohodu na treće mjesto.

U kategoriji od 11 do 13 godina ŠD Šumet uvjerljivo je svladao Imotski 91 (B) 3:0, da bi u kategoriji 13-15 godina treće mjesto zauzeo TBT pobijedivši Young Boyse u dobroj utakmici 4:2. Eurorad zauzeo je treće mjesto nad Utičnicom u kategoriji od 15 do 18 godina pobijedivši ju 3:2.

Iako je vodio 1:0 u prvoj finalnoj utakmici (kategorija 11-13), Ćubrić nije uspio pobijediti raspoloženu ekipu Dream Team, koja je više željela naslov. S dva prekrasna pogotka preokrenuli su rezultat u svoju korist i zasluženo slavili 2:1. Amaterima je pripao naslov (u kategoriji 13-15), pobijedivši u finalu preko penala Dubravu 4:3, dok se Ćubrić utješio samo s jednim naslovom pobijedivši u posljednjoj kategoriji i utakmici samog turnira (15-18) Havanu 2:1.

Publika je s nestrpljenjem čekala na dodjelu medalja i pehara, koje je najboljima na turniru uručio Stipe Pletikosa, vratarska legenda Hajduka i Hrvatske nogometne reprezentacije.