Barbara Matić osvojila srebro na Grand Slamu u Parizu

Hrvatska džudašica Barbara Matić osvojila je drugo mjesto na jednom od najjačih džudaških turnira na svijetu, Grand Slamu u Parizu
Zagreb: Najavljen ždrijeb natjecanja Grand Prix Zagreb 2019., iz serije najjačih judo turnira na svijetuLuka Stanzl/PIXSELL

Svjetska prvakinja je u kategoriji do 70 kilograma osvojila srebrnu medalju, dok je Zlatko Kumrić u kategoriji do 100 kilograma izgubio u polufinalu, a potom i u borbi za broncu te završio peti.

Ono što je Wimbledon u tenisu, to je Pariz u džudu. Jubilarnih 50 godina Grand Slama u glavnom gradu Francuske kao da je dodatno inspiriralo hrvatski dvojac.

-Nastup u Parizu je zaista nešto posebno. Osim što je bilo više od 10 tisuća ljudi u predivnoj dvorani, to su svi džudaški znalci i zaista se užitak boriti tamo- oboje su se složili nakon što je aktualna svjetska prvakinja Matić završila sa srebrnom medaljom, a Kumrić upisao peto mjesto u Parizu i to po četvrti puta u svojoj karijeri.

-Nisam se osjećala najspremnije uoči Pariza, ali sam zadovoljna prvim natjecanjem i srebrna medalja na Grand Slamu je uvijek dobar rezultat. Naravno da želim uvijek pobijediti u svim borbama, ali danas je Japanka iskoristila situaciju u kojoj me bacila, pokušala sam se izvući, ali nisam uspjela i osvojila je zlato. rekla je Matić koja je s pariškim bodovima vrlo vjerojatno osigurala broj jedan na svjetskoj ranking ljestvici kategorije do 70 kg na kraju 2021. godine.