Bodovi ostali u Ivanbegovini

Blatnjavi bodovi u Ivanbegovini, Splitu presudio Kuntin džoker s klupe

Odlična utakmica u subotu u kišnoj Ivanbegovini, u kojoj je Kamen došao do prve pobjede u drugom dijelu sezone
Kamen-Split izvještaj – 021 portal

Teško vrijeme i uvjeti na terenu, a publika opet zadovoljna. Odlična utakmica u subotu u kišnoj Ivanbegovini, u kojoj je Kamen došao do prve pobjede u drugom dijelu sezone. Split je i ovog puta otišao potišten iz općine Podbablje, iako su gosti posebice u drugom dijelu utakmice bili više raspoloženi s udarima prema vratima Guća.

Čak su i poveli u 13. minuti preko Žužula, koji je uspio pobjeći Kamenovoj obrani i u blatu ispred Guća u solo akciji poslao loptu u mrežu za 0:1. Kamen je odgovor tražio dobrih šest minuta i preko Stanića u 19. minuti poravnao na 1:1, da bi Stanić u 22. minuti prvo odlično prevario vratara Mišu, potom i uposlio Kovačića na drugoj, koji je samo trebao poslati loptu u mrežu – 2:1.

U 29. minuti Split ostaje bez stopera Melvana, koji je pocrvenio, direktan šut prema vratima Miše s vrha 16-terca izvodi Kljenak, lopta pored gola. Kamen je nastavio napadati do poluvremena i u 34. minuti mogao čak dva puta do pogotka. Kovačić je za Stanića napravio dobru akciju, prizeman udarac završava kod Miše, potom puca i Kilić, Miše se morao dobro ispružiti za obranu. U 38. minuti odlično izrađena solo akcija kod Kljenka, koji je malo provozao svoje čuvare i potom pogodio stativu.

Drugi dio pripao je Splićanima i Guću, kojeg su gosti nešto više zaposlili. Split je odmah zaprijetio preko Balića, koji je lobom bezuspješno pokušao prevariti Guća, da bi i u 61. minuti isti igrač glavom poslao loptu blizu samih vrata. U 63. minuti gledamo reprizu solo akcije Petra Kljenka, obrana Miše. Split je zadnji put pokušao nešto učiniti u 68. minuti preko Bibića, lopta opet pored gola Guća, da bi u 87. minuti Kuntin džoker s klupe Sablić nakon Mišine obrane i odbijene lopte od Kljenka, poslao u mrežu za konačnih 3:1.

Ostali rezultati 18. kola 3.NL Jug: Junak – Zmaj Makarska 3:1, Neretva – Omiš 2:2, Uskok – Vodice 2:2, GOŠK Kaštela – Hrvatski vitez 1:2

3. NL JUG, 18. KOLO
NK KAMEN – RNK SPLIT 3:1
STRIJELCI: 0:1 – Žužul (13), 1:1 – Stanić (19), 2:1 – Kovačić (22), 3:1 – Sabljić (87)