Cedevita Olimpija u završnici slomila Split

Splićani su se odlično držali sve do posljednje četvrtine
Split i Crvena zvezda igraju 13. kolo ABA LigeIvo Cagalj/PIXSELL

Očekivano su košarkaši Cedevita Olimpije, na domaćem parketu, svladali Split 102-88 u dvoboju 15. kola regionalne ABA lige.

U utakmici gdje su dominirali napadi Splićani su se odlično držali sve do posljednje četvrtine. Nakon prvih 10 minuta su i vodili, a potom su bili u stalnom, ali blagom zaostatku. No, kvaliteta domaćina isplivala je na površinu u završnici te je slovenska momčad na kraju slavili s uvjerljivih 14 poena razlike.

Domaći sastav je imao odličnih 53 posto za tri poena (16-30), a najbolji igrač bio je Kevin Duane Ferrell s 18 poena i osam asistencija. Kod Splita izdvojimo Lewisa Sullivana koji je ubacio 18 poena, a imao je i po četiri skoka te ukradene lopte. Tyrell Nelson je dodao 16 koševa uz četiri skoka.