Ćelić startao s porazom, Zmaj se vinuo iz pepela

Iako je donekle viđen pomak dolaskom Drage Ćelića na klupu Crnih, još je puno posla da se ovaj mali i prkosni treće-ligaš izvuče na sigurnu površinu
KAMEN – ZMAJ – Izvještaj 021 portal

Kamen nikako iščupati iz krize loših rezultata. Iako je donekle viđen pomak dolaskom Drage Ćelića na klupu Crnih, još je puno posla da se ovaj mali i prkosni treće-ligaš izvuče na sigurnu površinu. U Ivanbegovini sigurno jedva čekaju zimsku stanku, a mercato do proljeća morat će biti puno prometniji i pametniji. Odakle šoldi? E, o tome će morati razmisliti vodstvo kluba.

No, da se vratimo na utakmicu od srijede. Kamen, dakle, nije uspio na svom terenu pobijediti ni susjedni Zmaj iz Makarske. Minimalan poraz, donekle vidljiv pomak, ali to nije ono što tješi. Ćelić je startao s porazom. S druge strane porazio ga je nekadašnji suigrač iz Hajduka i donedavni trener Kamena Goran Šušnjara, koji se dobro snašao podno Biokova. Nije mu, doduše, ni prvi put.

Kamen je dobro krenuo u utakmicu i već u drugoj minuti kreirao akciju za pogodak preko svog najboljeg igrača Mira Kovačića, koji je loptu namjestio za kapetana Branimira Kujundžića. Lopta s nekih 18 metara završava iznad vrata Vanje Džidića, da bi u 34. minuti Kujundžić s 5 metara pogodio gredu. Kamen ravnopravan, ali sa svega dvije kreirane prilike u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme većinski je pripalo Makaranima, pa tako u 52. minuti preko Tokića pokušavaju doći do početnog vodstva, lopta pored gola vratara Šušnjare, Tokić na nju ne stiže. Kada je Lozina u 66.minuti pocrvenio i morao van terena, Kamen je to na svom terenu morao kazniti, no događa se upravo suprotno jer u 77. minuti visokog Josipa Miloša, koji je ušao svjež s klupe nitko ne može zaustaviti. Precizan skok glavom po sredini za konačnu presudu oko pitanja pobjednika u Ivanbegovini – 1:0.

Kamen se preko Petra Kljenka i Tomislava Žužula na trenutke probudio 10-tak minuta pred kraj utakmice. Kljenak prvo pogađa gredu, sreća spašava goste izjednačenja, a Žužul u onoj gužvi oko vrata Džidića šalje loptu pokraj gola. Pred sam kraj susreta u 94.minuti i Kamen ostaje s igračem manje, pocrvenio je Smoljanović.

Do odlaska na prijeko potrebni zimski odmor i rješavanja kadrovskih križaljki za proljeće 2023., Kamenu ostaju još tri utakmice za odigrati, dva nimalo laka gostovanja u Metkoviću (Neretva) i Biogradu (Primorac) te domaći ogled sa Slogom iz Mravinaca.
Ovome dodajmo kako Uskok u Klisu nije uspio pobijediti Hrvatskog viteza iz Posedarja.

Završilo je 0:2, čime je kompletirano 12.kolo 3.NL-jug, koje se malo odužilo zbog vremenskih neprilika.