Croatia i Dugopolje osigurali prolaz u polufinale Kupa SDŽ

Drugoligaš iz Zmijavaca na korak do finala nakon jučerašnje pobjede protiv OSK-a
Croatia – OSK kup SDŽ – 021 portal

Nije to bila neka ljepotica za gledanje. Puno prebacivanja lopte s jedne na drugu stranu i bez pravih prilika. Ukratko između Croatije i OSK-a u Zmijavcima gledali smo u srijedu ne gledljivo prvo poluvrijeme četvrtfinala kupa Splitsko-dalmatinske županije. Zanimljivo je postalo tek pred odlazak na odmor.

Gosti iz Otoka poveli su u 43. minuti preko Matijaševića, samo četiri minute poslije ostali bez kartoniranog Banića koji je pocrvenio, da bi Croatia u sudačkoj nadoknadi realizirala jedanaesterac za izjednačenje i preko Musulina s 1:1 otišla na odmor. Drugi dio nešto odlučniji kod Croatije i s nešto više prilika prema vratima Vugdelije. U 65. minuti odličnu loptu Petraka s 20 metara prema desnim rašljama zaustavlja bivši vratar Croatije Vugdelija, potom dvije minute poslije zaustavlja 1 na 1 Musulina, a onda i Jonjića, koji se našao ispred samih vrata.

Uvođenje mladog i poletnog Antonija Kasala u 75. minuti za Croatiju i njenog trenera Oršulića pokazao se ispravnim potezom. Kasalo u 81. minuti dovodi Croatiju u vodstvo za 2:1 nakon što mu je Majić napravio sve na desnoj strani. U gužvi ispred Vugdelije Kasalo se najbolje snašao uguravši loptu u mrežu za prolaz Croatije u polufinale Kupa SDŽ.

Osim Croatije i ranije Slavena iz Trogira put u polufinale osiguralo je i Dugopolje pobijedivši Splita na svom terenu s 1:0 i pogotkom Cruza. 25.travnja igra se posljednji susret četvrtfinala u kojem će Vinjani dočekati sinjski Junak.