Croatia napušta 2. HNL

Zagreb: U 19. kolu Druge HNL sastali se Dinamo II i Croatia ZmijavciSanjin Strukic/PIXSELL

Najveći gubitnici posljednjeg 30. kola 2. HNL su nogometaši Croatije iz Zmijavaca koji će iduće sezone igrati u trećeligaškom okruženju nakon poraza u Vinkovcima od Cibalije 0-1.

Od ranije je poznato kako su Drugu HNL napustili nogometaši Opatije i Sesveta, a jednako tako od iduće sezone pravo nastupanja u drugoligaškom društvu nemaju druge momčadi prvoligaških klubova (Dinamo II i Osijek II).

Dramatično je bilo posljednje kolo te je u finišu jedno vrijeme trećeligaš bilo i Dugopolje. No, uspjelo je Dugopolje na domaćem terenu svladati doprvaka Rudeš s 3-2 golom Ivana Brnića u 88. minuti, dok je u svemu najdeblji kraj izvukla Croatia koja je u direktnom dvoboj za ostanak poražena kod Cibalije. Utakmicu je odlučio sjajni u završnici sezone Filip Jazvić u 76. minuti.

Inače, Brnić je bio dvostruki strijelac za Dugopolje i veliki junak na putu ostanka u Drugoj HNL, dok je oba gola za Rudeš dao Martin Sekulić.

Do pobjeda vrijednih ostanka u Drugoj HNL u zadnjem su kolu došli Orijent 1919 i Solin. Riječki sastav je s 3-0 svladao Opatiju, uz dva gola Ivana Durdova, dok je Solin u Zaprešiću bio bolji od Intera s 1-0. Zaprešićanima je to bio prvi poraz nakon sredine veljače.

U pretposljednjem kolu do cilja su došli nogometaši Varaždina, prvaci Druge HNL, koji su time izborili povratak u Prvu HNL nakon samo jedne godine izbivanja. U zadnjem kolu Varaždin je gostovao kod Dubrave Tim Kabel gdje je gubio 0-2, ali je na kraju sa stilom okončao sezonu te je pobijedio 3-2. U varaždinskom preokretu golove su postizali Brodić u 65., Elezi u 87. te Herrera u 89. minuti.

Poredak: 1. Varaždin 63 boda, 2. Rudeš 56, 3. Inter-Zaprešić 48, 4. Jarun 44, 5. Kustošija 42, 6. Cibalia 41, 7. Dinamo II 41, 8. Solin 40, 9. Orijent 1919 40, 10. Dugopolje 40, 11. Dubrava Tim Kabel 39, 12. BSK 39, 13. Croatia 38, 14. Sesvete 34, 15. Osijek II 34, 16. Opatija 25