Odigrano 31. kolo SuperSport 1. NL

Croatia opet u mini krizi, odluka o prvaku pada u zadnjem kolu

Utakmica u Zmijavcima poprilično tvrda i ne odveć zanimljiva. Bilo je dobrih poteza, ali draži igre baš i ne
Croatia – Dugopolje – izvještaj 021 portal

Croatia je nakon Solina opet prosula bodove, ovog puta kod kuće od Dugopolja. Utakmica u Zmijavcima poprilično tvrda i ne odveć zanimljiva. Bilo je dobrih poteza, ali draži igre baš i ne.

Croatia je dobro krenula već u 3. minuti i nakon toga stala. Gadže je nabacio iz prekida, Šimunić se našao na pet metara ispred gola i glavom loptu poslao u ruke Bartulića. Gosti iz Dugopolja do 23. minute nisu zapucali prema golu, a onda je Šaranić prisilio Gudelja na prvu ozbiljniju intervenciju, koju je Gudelj popularno rečeno – izboksao. Šaranić je to odlično zamislio iz same blizine kaznenog prostora, a samo pet minuta nakon toga Zdunić je izborio udarac s bijele točke, da bi Šaranić iz drugog pokušaja uspio svladati Gudelja za 0:1.

Zmijavčani su u drugi dio ušli nešto bolje i opasnije prema Bartuliću. U 49. minuti Yousfi je probio lijevu stranu, pucao na drugu stativu, prohujalo je pored vrata, dvije minute poslije Todorić upošljava Miljanića, koji puca pored gola. Dvije najbolje prilike za izjednačenje pa i vodstvo Croatije zbivaju se u 68. i 81. minuti kada prvotno Gadže puca slobodnjak s 18 metara, lopta završava malo iznad grede te potom odličnim udarcem u samu gredu Ivana Brkića s nekih 20 metara. Dobar proboj Tešije po lijevoj strani i sam ulaz u kazneni prostor donosi Dugopolju potvrdu pobjednika susreta, Smodlaka gura loptu iza Gudelja i to je 0:2 za Dugopolje.

Ostali rezultati 31.kola SuperSport 1. NL; Zrinski Osječko – Sesvete 1:0, Šibenik – Vukovar 1991 2:1, Cibalija – Jarun 1:1, Orijent – Solin 2:2, Dubrava TK – BSK 4:0.