Croatia u polufinalu, GOŠK u finalu!

Šalinović pogodio za slavlje protiv Dugopolja
Croatia – Dugopolje kup SDŽ – 021 portal

Zmijavačka Croatia izborila je polufinale kupa Splitsko-dalmatinske županije. Ona je u utorak s 1:0 na svom terenu „Marijan Šuto – Mrma“, svladala u četvrtfinalu Dugopolje pogotkom Nikole Šalinovića u 25.minuti i tako otišla još jedan korak dalje odnosno u završnicu kupa, gdje ju u polufinalu čeka momčad Solina. Ta će se utakmica najvjerojatnije igrati u gostima pored Jadra.

Prvo poluvrijeme pripalo je Croatiji, koja je od početka krenulo žustro prema protivniku, pa su u 15 minuta Zmijavčani nanizali par prilika da bi u 25. minuti pogodili za pobjedu. Jović je poslao loptu iz kornera, na 6-7 metara čekao je Šalinović i matirao Lukača za presudnih 1:0. Gosti su uzvratili šest minuta poslije preko Ćubelića, koji je pucao s 30 metara. Vratar Croatije dobro se morao ispružiti za obranu. U 33.minuti Šuto je udarcem iz prekida i nekih 20 metara prisilio Lukača da se baci. Dobro je to izgledalo za Croatiju, dok je pred poluvrijeme bilo opasno i po vrata domaćeg vratara Bulata uglavnom preko Brnića.

Drugo poluvrijeme Croatia je odlučila braniti vodstvo, dok je momčad Dugopolja nešto odlučnija domoći se remija. Ćubelić je u 59. minuti pucao s 20 metara iz prekida, lopta se odbila od Rodića i završila iznad gola. U 76. minuti ponovno su probali preko Ćubelića, a u 88. minuti Brnić je imao lijep solo prodor po lijevoj strani, ušao u kazneni prostor i opalio sa 7-8 metara. Bulat je to s lakoćom obranio. Utakmica završava i posljednjom šansom za Croatiju solo prodorom veterana Ante Ćapina. Lijep udarac s 18 metara po sredini završava obranom Lukača.

Pored susreta u Zmijavcima, odigran je susret i prvog polufinala u Vranjicu, gdje je GOŠK iz Kaštel Gomilice još jednom potvrdio kvalitetu pobijedivši Omladinca – 2:0.