Croatiji prolaz, Mračaju ni euro-gol nije pomogao

Mračaj – Croatia kup zupanije 021 portal

Teže od očekivanog Croatia je u 1.kolu za kup Splitsko-dalmatinske županije pobijedila Mračaj na njegovom Pojilu u Runovićima.

Momčad Marija Knezovića dobro se, čak i vrlo dobro nosila s jačim suparnikom prvih pola sata, a onda je polako u redovima plavih ponestajalo snage i ideje. Po hladnom i kišovitom vremenu Mračaj je vele-majstorskim pogotkom Jure Glavine iz slobodnog udarca s vrha 16-terca došao do vodstva u 18. minuti susreta i vodstvo držao sve do 32. minute, kada na 1:1 izjednačuje Bešlić.

Prije samog izjednačenja gosti su imali dvije šanse, koje ostaju nerealizirane. U 23.minuti Mark Bushaj ne koristi priliku unutar peterca i strijelac za izjednačenje Bešlić pet minuta poslije, kada ne stiže na loptu s lijeve strane te ostaje kratak kod vrata Ivana Puljiza. Croatia je očito podcijenila svoje susjede pa u drugom poluvremenu pojačava redove. Konačnih 2:1 postavlja Mate Šuto u 58. minuti nakon ubačaja Kneževića. Kako je utakmica odmicala svome kraju, tako se i vrijeme na Pojilu pogoršavalo, pa je u Runovićima i kiša počela diktirati svoj tempo.

Da je bilo koncentracije i prisebnosti Jure Glavina mogao se još jednom upisati u strijelce u 74.minuti kada se našao u solo akciji ispred Bulata unutar peterca. Rezultat do kraja ostaje nepromjenjiv uz pokoju šansu Croatije. Izdvajamo onu Ivana Todorića, koji u 78.minuti pogađa stativu.

Vinjani su na svojoj Dovici napravili jedno od najvećih iznenađenja 1.kola, svladavši Zmaja iz Makarske minimalnim rezultatom 1:0. Gol sreće i prolaska u drugo kolo djelo je Gorana Perkovića – Šantara.