1. ŽNL

Derbi začelja pripao Imotskom, Omiški gusari slavili u Runovićima

Imotski je napokon nakon dugo vremena došao do pobjede i tako barem privremeno vratio nade za ostanak u 1. ŽNL
Vinjani – Imotski derbi začelja 021 portal

Bio je to odličan lokalni derbi i derbi začelja na Dovici u Vinjanima Donjim u subotnje poslijepodne. Vrijeme idealno za igru i dobre nogometne poteze. Imotski je napokon nakon dugo vremena došao do pobjede i tako barem privremeno vratio nade za ostanak u 1. ŽNL. Pogodak odluke pao je u 71. minuti zahvaljujući nekadašnjem igraču Kamena Marinu Vuksanu i lošoj reakciji domaćeg vratara Aračića.

Pa krenimo redom. Prvo poluvrijeme pripalo je Vinjanima, koji su kreirali tri odlične prilike i nijednu do kraja nisu realizirali pogotkom. Prva šansa u 13. minuti prema vratima Ante Baćka ide iz prekida, a na loptu u kaznenom prostoru najbolje skače Jonjić, lopta pored gola. Imoćani su u prvom dijelu utakmice najviše strahovali od Pave Klapirića, koji se u 19. minuti našao u prilici za pogodak nakon što je uspio pobjeći svojim čuvarima, zaobići Baćka, ali ne i pogoditi mrežu. Gudelj je to sve pratio pored lijeve stative i samo zahvaljujući njemu Klapirić za Vinjane nije pogodio za vodstvo. Prva nekakva šansa za Imotski ukazala se u 27. minuti. Vidulin je ispred Aračića izvrtio dvojicu, ali slabašan je to udarac da bi prevario Aračića. Iskusni Zvonimir Perković – Šantar nije iskoristio još jednu dobru priliku za Vinjane u 41. minuti i to im se obilo o glavu jer u nastavku drugog dijela utakmice Vinjani ništa nisu pokazali prema naprijed. Zvone je pokušao iznenaditi Baćka s desna iskosa, lopta ide prema drugoj stativi i zaobilazi ju, lopta pored gola.

Drugi dio novi strateg Imotskog Alen Kljenak očito je znao gdje treba zatvoriti igru raspoloženog domaćina, tako da je Imotski lakše i brže dolazio do vrata Aračića i u 63. minuti prvi put ozbiljnije zaprijetio. Brkan je iz prekida i blizine 16-terca izveo lagan prizemni udarac, brani Aračić, a samo dvije minute poslije Marin Češljar našao se sam u naletu i dobroj lopti prema naprijed sam pred Aračićem, lijepo ju prebacio i pogodio gredu. Pogodak odluke pada u 71. minuti kada se ispred Aračića stvorila gužva, a domaći vratar postao nesiguran u sebe. Lopta mu je ispala iz ruku, Vuksan je to znao iskoristiti i pogoditi za velika tri boda Imotskog – 0:1.

U subotu su još igrali; Mračaj – Omiš 1:2, Jadran Tučepi – Primorac Stobreč 3:1, Omladinac – Orkan 2:2 i Jadran (KS) – Tekstilac 1:0.