DRUGA HNL: Porazi Croatije i Junaka u sudačkoj nadoknadi, Rudeš do prve pobjede protiv Solina

Odigrano šest utakmica devetog kola Druge HNL
pixabay-nogomet-lopta

U devetom kolu Druge lige dalmatinski klubovi uspjeli su osvojiti samo bod. Poraz su upisali Croatia, Solin i Junak, dok je Dugopolje uspjelo osvojiti bod na gostovanju kod Intera iz Zaprešića.

Solin je na domaćem terenu upisao poraz od Rudeša koji je tako došao do prve pobjede u novoj sezoni. Poveli su gosti iz jedanaesterca kojeg je u 34. minuti realizirao Burić. Solin je izjednačio u 47. preko Kušete, a premijernu pobjedu u novoj sezoni gostima je donio Jelavić u 74. minuti.

Kustošija je na domaćem terenu svladala Junak 3:2, a do sva tri boda došli su pogotkom Jurčeca u 93. minuti utakmice.

Poraz u sudačkoj nadoknadi upisala je i Croatia iz Zmijavaca koja je na gostovanju kod Međimurja u Čakovcu poražena sa 2:1, a pogodak za slavlje domaćina postigao je Mijić u 96. minuti.

Opatija je u derbiju kola na domaćem terenu protiv Osijeka II odigrala 1:1. Poveo je domaćin pogotkom Junuzovića u 31. minuti, a bod gostima donio je Latković pred sam kraj susreta u 86. minuti.

Cibalia je u gostima svladala Sesvete 2:1, a svi golovi su postignuti iz jedanaesteraca.