Pad u drugom dijelu

Drugi ABA poraz Splita; Igokea slavila na Gripama

Igokea tako nakon dvije utakmice ima omjer 1-1, a Splićani 0-2
Split: Na Gripama odigrana utakmica 2. kola ABA lige, Split – IgokeaIvo Cagalj/PIXSELL

Košarkaši Splita upisali su drugi poraz u drugom nastupu nove sezone regionalne ABA lige. Igokea je kao gost na Gripama slavila s 95-90.

Izjednačena utakmica trajala je do sredine druge četvrtine kada su se Splićani po prvi puta uspjeli odlijepiti od suparnika. Drugu dionicu Split je dobio s 31-21 te je na odmor otišao uz prednost 49-41. Čuvao je Split vodstvo kroz uvodni dio drugog poluvremena, ali je sredinom treće četvrtine započeo preokret. Igokea je posljednju četvrtinu dočekala u vodstvu koje je potom podebljala i relativno mirno privela dvoboj kraju.

S 19 poena Shamiel Stevenson je bio prvi strijelac Splita, a tome je dodao i četiri skoka. Po 12 poena su ubacili Derek Funderburk i Mate Kalajžić, s tim da je potonji imao i sedam asistencija te tri skoka. Najbolji igrač pobjedničkog sastava bio je Stefan Moody s 19 koševa i sedam asistencija.