Završio malonogometni spektakl

Čak pet pogodaka u finalnoj utakmici za pobjedničku momčad postigao je Antonio Asanović
Prvak 2023 Baterijelo Bandinjosi – 021 portal

Završen je još jedan malonogometni memorijal „6 vitezova“, u Imotskim Poljicima, organiziran u čast šest poginulih hrvatskih vitezova iz župe sv. Ane u Imotskim Poljicima.

Ovogodišnji memorijal pripao je splitskoj Batarijelo Bandinjos ekipi, koja je u finalu sa 7:3 svladala Bepa iz Makarske. Čak pet pogodaka u finalnoj utakmici za pobjedničku momčad postigao je Antonio Asanović. Iako je Bepo rano poveo splitska se ekipa na SC „Franjo Tuđman“, nije dala iznenaditi te su s dva pogotka Asanovića i jednim Kovačevića otišli na poluvrijeme s visokom prednosti 3:1. Asanović je u nastavku dodao još tri pogotka što je bilo dovoljno za proglasiti Bandinjose za nove prvake ovogodišnjeg memorijala.

Nakon dužeg posta Kujundžići su se domogli svog četvrtog naslova prvaka na turniru prezimena. Nije išlo glatko, već u 40 sekundi Lasići su priredili senzaciju za 1:0, da bi dvije minute pred poluvrijeme povećali vodstvo na 2:0. Do sredine drugog poluvremena Lasići su se dobro držali, ali Kujundžiće nikad ne smiješ otpisati. To su vukovi iz Ivanbegovine, koji su osjetili umor protivnika i kad počnu gristi plijen je njihov.

Marko je očito kao alfa u ekipi preokrenuo utakmicu svojim hattrickom (5:3), no kako god Lasići su zasigurno najveće iznenađenje turnira prezimena. Tu su prvi put i odmah se domogli finala. Oni će se utješiti pršutom, a Kujundžići će jasno uz janje preko brda odnijeti i gajbu piva. Turići su također jedno od iznenađenja. Na turniru prezimena osvojili su treće mjesto svladavši Ćeliće 4:2, što je do sada njihov najveći uspjeh.

U igri za treće mjesto memorijala broncu iz Poljica u Blato na Cetini nosi ekipa Smačina kup pobijedivši prošlogodišnjeg prvaka ŠD Drum 6:5, nakon boljeg izvođenja penala (7:7).