Croatia sve bliže ostanku

Furiozna Croatia preko Bijelog Brda došla do bodova, utrka Šibenika i Zrinskog se nastavlja

Veliki korak ka ostanku u SuperSport 1. NL napravila je u nedjelju zmijavačka Croatia pobijedivši u 29. kolu BSK Bijelo Brdo 3:0
Slavlje Croatije nad BSK BB – 021 portal

Veliki korak ka ostanku u SuperSport 1. NL napravila je u nedjelju zmijavačka Croatia pobijedivši u 29. kolu BSK Bijelo Brdo 3:0. Sva tri pogotka pala su u prvom poluvremenu. Na Mrminom igralištu u Zmijavcima krenulo se furiozno.

Prvi pogodak pao je već u 2. minuti kada mrežu Đilasa nakon odlične akcije Yousfija i Kloppa glavom trese kapetan Mijo Šabić – 1:0. Na drugi se pogodak nije dugo čekalo, svega pet minuta. Gadže je jako važan igrač Croatije i to se vidi na terenu. Čovjek je gotovo s pola igrališta nakon izvođenja slobodnog udarca prebacio živi zid i zabio za 2:0.

Gostiju s Bijelog Brda gotovo nigdje nije bilo prvo poluvrijeme, što je Croatia koristila. Miljanić i Gadže do kraja poluvremena pokušavali su prvenstveno iz prekida u 19. i 31. minuti ponovno srušiti Đilasa, no sve do 46.minute mreža se nije tresla. Gadže je sve napravio na lijevoj strani za Miljanića, ubacio blizu pet metara od gola, Miljanić sam vara Đilasa i to je konačnih 3:0 u Zmijavcima.

U drugom poluvremenu Croatia je mirovala i očito odlučila da joj je 3:0 rezultat dostatan. BSK se probudio tek u 62. minuti. Lagani udarac Capitanija glavom oko peterca nije previše uznemirio Gudelja, kao ni onaj Mekićev u 94. minuti kada je pucao iz slobodnog udarca i blizu ruba 16-terca. Gudelj je u oba navrata to pokupio.

Ostali rezultati 29. kola: Cibalija – Solin 4:2, Šibenik – Jarun 2:0, Dubrava TK – Orijent 0:1, Vukovar 1991 – Sesvete 0:1 i Zrinski Osječko – Dugopolje 4:1.