Veliki kiks Hajduka

Hajduk bez pobjede u Varaždinu. Sigur spasio bod, VAR zaustavio potpuni preokret

Bio je to dvoboj nakon kojega će se zasigurno vući “repovi” zbog niza dvojbenih odluka kako glavnog suca Jovića tako i njegovih pomoćnika u VAR-u, poglavito Čuljka
Varaždin: Utakmica NK Varaždina i Hajduka u 24. kolu SuperSport HNL-aVjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Nogometaši Varaždina i Hajduka u susretu 24. kola SuperSport HNL-a odigrali su 1-1. Domaće je u vodstvo doveo Leon Belcar (40), a poravnao je Niko Kristijan Sigur (66). Bio je to dvoboj nakon kojega će se zasigurno vući “repovi” zbog niza dvojbenih odluka kako glavnog suca Jovića tako i njegovih pomoćnika u VAR-u, poglavito Čuljka.

U prvih pola sata situacija na terenu je bila pretežito mirna, Hajduk je imao više od igre i dvije velike prilike, ali Zelenika je u 8. minuti glavom obranio udarac Kalika iz blizine, dok je u 32. minuti u korner odbio ne odviše jak pokušaj Brekala. “Zakuhalo” se u završnici prvog poluvremena, Šarlija je nesmotreno rukama hvatao loptu u kaznenom prostoru domaćih zbog čega su Varaždinci tražili žuti karton za stopera Hajduka kojega mu Jović nije pokazao, a samo minutu potom Varaždin je poveo.

Trojica igrača su na polovici Varaždina okružila Livaju koji je bio i povlačen za dres te je ostao bez lopte. Kapetan Hajduka je stao, a domaći su krenuli u brzi protunapad kojega je povukao Drožđek. Uslijedio je precizan ubačaj na glavu Belcara koji je glavom s 11 metara savršeno pogodio od vratnice u mrežu.

Početkom nastavka Varaždin je ostao bez isključenog Dabre, on je u 51. minuti rukom okrznuo po licu Šarliju koji je pao na travnjak, a sudac Jović je domaćem napadaču pokazao žuti karton. Kako mu je to bio drugi, dobio je i isključujući crveni karton. S igračem više Hajduk je u potpunosti premjestio igru na suparničku polovicu terena, a u 62. minuti dogodila se najspornija situacija na utakmici. Jedan od brojnih ubačaja u kazneni prostor Varaždina pao je na ruku domaćem igraču Boršiću, u nastavku akcije je i Lusavec startao na nogu Mikanovića u svom kaznenom prostoru. Gosti su tražili kazneni udarac, prvenstveno zbog ruke Boršića, no nakon vrlo duge provjere putem VAR-a odlučeno je da se igra nastavi.

Četiri minute potom Hajduk je stigao do poravnanja, Brekalo je kratko dodao Siguru koji je udarcem sa 20-ak metara s desne strane pogodio bliži gornji kut nemoćnog Zelenike. Igrači i navijači Hajduka bili su uvjereni da su stigli do vodstva u 78. minuti kada je Livaja iz neposredne blizine poslao loptu u mrežu nakon što su Uremović i Šarlija nadvisili svoje čuvare u skoku, no nakon još jedne vrlo dugačke provjere putem VAR-a procijenjeno je kako je Uremović bio u minimalnom zaleđu prilikom Dajakuova ubačaja.

Sama završnica potom je protekla u rastrganoj igri.