Jadranski derbi

Hajduk dočekuje Rijeku. Garcia: . Trebamo biti koncentrirani, agresivni, a ne naivni kao što smo bili u posljednjoj utakmici na Rujevici

Zbog četiri žuta kartona u momčadi Hajduka neće biti Ante Rebića, dok kod Rijeke iz istog razloga nema Ante Mateja Jurića i Justasa Lasickasa
Split: Konferencija za medije Hajduka uoči utakmice s IstromIvana Ivanovic/PIXSELL

Hajduk u nedjelju s početkom u 17.45 sati igra protiv Rijeke na Poljud u dvoboju 23. kola SuperSport HNL.

-Rijeka je težak protivnik, u dobrom su trenutku, imaju širok kadar i pametno igraju. Prava su momčad i drže se zajedno u teškim trenucima. Možda će biti i malo umorni nakon gostovanja na Cipru, ali to je kvalitetna ekipa, agresivna i dobro vođena. Naravno, mi se pripremamo kako bi pobijedili ovu utakmicu i vjerujemo da će se to dogoditi. Trebamo biti koncentrirani, agresivni, a ne naivni kao što smo bili u posljednjoj utakmici na Rujevici. To je bio čudan susret, nismo krenuli dobro, a oni su kaznili svaku našu grešku- ovako je suparnika opisao trener Garcia.

Upitan je hoće li taj visoki poraz s Rujevici sada biti poseban motiv za njegove igrače.

-Profesionalac mora biti motiviran u svakoj utakmici, bez obzira protiv koga se igra. Također, smatram da motivaciju treba znati dozirati, ima bezbroj primjera kada ne ispadne baš dobro ako je momčad premotivirana. Prvo što mi pada na pamet su igrači Brazila koji su na svjetskom prvenstvu plakali na himnu uoči utakmice s Njemačkom, a onda su primili sedam golova. Često u tim situacijama kada je previše motivacije dolazi do kaosa. Opet, ne smije je ni nedostajati jer onda ćete također izgubiti. Motivacija je nužna, ali jako je bitan i plan- kazao je splitski strateg i otkrio hoće li zaigrati Marešić.

-Što se tiče Marešića, on će biti važan igrač, poznajem ga. Trebao nam je na poziciji stopera još jedan igrač nakon odlaska Mlačića. On je drugačiji tip igrača, daje nam širinu.

Gonzalo Garcia
HNK Hajduk
Nogomet
SuperSport HNL