Hajduk II slavio protiv Junaka

Hajduk II je u 13. kolu Druge HNL pobijedio momčad Junaka s 1:0
2020-11-08-16-28-1459-Robert Matić/hajduk.hr

Hajduk II je u 13. kolu Druge HNL pobijedio momčad Junaka s 1:0. Trenutak odluke dogodio se u 10. minuti kada je Zvonimir Filipović je proigrao Leona Krekovića koji je prevario svog čuvara i sa 16 metara preciznim udarcem lijevom nogom svladao gostujućeg vratara Roka Runju.

Hajduk je dominirao u prvom dijelu, ali bez većih prigoda. Gosti su više mislili na obranu svog gola, a dva puta su i ozbiljnije zaprijetili preko Petra Bašić Šiška, koji nije bio precizan. U 44. minuti zbog ozljede je iz igre morao Luka Škaričić, umjesto njega ušao je Ante Bekavac.

U nastavku su Bijeli do povećanja vodstva mogli doći u 59 minuti. Leon Kreković našao se u lijepoj prilici malo iskosa, ali je umjesto udarca pokušao s driblingom i izgubio loptu. Konačnu odluku o pobjedniku dva puta mogao je donijeti Ivan Dolček, ali je u situacijama jedan na jedan u 67. i 83. minuti kao pobjednik izlazio gostujući vtratar Roko Runje.

Nažalost, u 65. minuti nakon jednog duela Filipović je ostao ležati na travnjaku. Ukazana mu je liječnička pomoć te je kolima hitne pomoći odvezen u bolnicu.