Hajduk ispustio vodstvo od 2:0 protiv Lokomotive

Zagreb: Hrvatski Telekom Prva liga, 30. kolo, NK Lokomotiva – HNK HajdukLuka Stanzl/PIXSELL

U susretu 30. kola HT Prve HNL Hajduk je protiv Lokomotive upisao drugi uzastopni poraz. Nakon što su poveli rezultatom od 2:0, domaćin iz Zagreba preokretom je, u posljednjoj minuti utakmice, došao do velike pobjede od 3:2.

Hajduk je odlično ušao u utakmicu i već u trećoj minuti došao do vodstva pogotkom Caktaša u 3. minuti utakmice. Bijeli su povećali prednost iz kaznenog udarca u 36. minuti kojeg je iskoristio Caktaš za svoj drugi pogodak na utakmici. I kada se mislilo da će se na odmor otići sav velikom prednošću Hajduka, u sudačkoj nadoknadi Kolinger smanjuje rezultat na 1:2.

U drugom poluvremenu Lokomotiva je krenula puno agresivnije i to je iskoristila u 66. minuti kada je Tuci pogodio za izjednačenje 2:2. I dok su svi čekali posljednji sučev zvižduk, Hajduk je u osmoj minuti nadoknade kapitulirao. Nakon kornera najviši je u skoku bio Petrak koji pogađa za veliko slavlje svoje momčadi.

Ovom pobjedom nogometaši Lokomotive došli su do drugog mjesta na ljestvici koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, a to je ujedno i Dinamo promoviralo u prvaka šest kola prije kraja prvenstva, dok je Hajduk pao na petu poziciju.