Hajduk na pogon Livaje do rutinske pobjede protiv Lokomotive

Susret je obilježio povratnik u redove Hajduka Marko Livaja koji je zabio privi, a potom asistirao za drugi gol Hajduka
PXL_030421_32386991-768×512Slavko Midzor/PIXSELL

U prvom subotnjem susretu 27. kola Prve HNL Hajduk je na stadionu u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu s 2:0. Susret je obilježio povratnik u redove Hajduka Marko Livaja koji je zabio sjajan pogodak u 15. minuti, a potom u 49. asistirao Umutu Nayiru za drugi gol Hajduka.

Bijeli su poveli u 15. minuti sjajnim Livajinim golom. Napadač Hajduk je glavom sam sebi namjestio loptu nakon dodavanja Fossatija i zatim sa 15 metara iz poluvoleja pogodio suprotni kut. Očekivalo se Livajino dodavanje, a dogodio se neobranjiv udarac.

Korak bliže pobjedi Hajduk je stigao u 49. minuti kada je Livaja odlično ubacio na drugu vratnicu za Nayira koji je glavom pogodio za 2-0. U 62. minuti turski napadač je mogao zabiti i svoj drugi gol, lopta je već prošla Hendiju, ali je uspio “očistiti” Salihu.

Hajduk je ovom pobjedom prestigao Rijeku na četvrtom mjestu, a ima i dvije utakmice manje, dok je Lokomotiva i dalje na začelju.