Hajduk proslavio rođendan pobjedom: Dominirali prvim poluvremenom pa strepili za tri boda

U susretu 21. kola HT Prve lige Hajduk je na Poljudu ugostio Lokomotivu i, uoči 109-og rođendana, počastio se pobjedom od 1:0
PXL_080220_27884620

U susretu 21. kola HT Prve lige Hajduk je na Poljudu ugostio Lokomotivu i, uoči 109-og rođendana, počastio se pobjedom od 1:0. Strijelac pobjedonosnog pogotka bio je Eduoka u 28-oj minuti.

U prvoj utakmici na Poljudu u drugom mandatu na klupi Bijelih, Igor Tudor napravio je nekoliko promjena u sastavu u odnosu na utakmicu protiv Varaždina. Tako je umjesto Jradija u veznom redu startao Jurić, dok je Jakoliš zamijenio Tahiraja na lijevom boku, a od prve minute krenuo je i Nihad Mujakić umjesto Vučura.

Odličnu igru i potpunu dominaciju u prvih 45 minuta Hajduk je okrunio pogotkom Eduoka u 28. minuti. Nigerijac je pobjegao protivničkoj obrani nakon što se lopta nesretno odbila od noge igrača Lokomotive, izašao u situaciju jedan na jedan i sigurno pospremio loptu iza Grbićevih leđa za zasluženo vodstvo Bijelih.

U drugo poluvrijeme Lokomotiva je ušla puno odlučnije, imali su i dvije izgledne prilike za postizanje pogotka ali nisu našli put do mreže domaćeg vratara. Veliku priliku Lokomotiva je imala i u 84. minuti kada koriste nepažnju Hajdukovih igrača. Uzuni kreće sam na Posaveca, a mogući pogodak prekršajem je spriječio Mujakić, koji kao posljednji igrač obrane dobiva izravni crveni karton.

To je bilo i posljednje veliko uzbuđenje na utakmici koja se uz malo nervoze u posljednjim minutama završila pobjedom Hajduka od 1:0.

Uoči početka susreta minutom šutnje odana je počast prerano preminulom bivšem hajdukovcu Ivi Valentinu Tomašu.