Tri strijelca za čistih 3:0

Hajduk uvjerljiv u Velikoj Gorici za povratak na prvo mjesto

Hajduk je dominirao od samog početka
Velika Gorica: Utakmica 26. kola HNL-a Gorica – HajdukJosip Regovic/PIXSELL

Hajduk se uvjerljivom 3:0 pobjedom protiv Gorice vratio na vrh ligaškog poretka. Pitanje pobjednika Splićani su riješili u prvom poluvremenu kada su postigli tri pogotka.

Sve je počelo golom Marka Livaje u 22. minuti, a nastavljeno je pogocima Yassine Benrahoua u 31. te Rokasa Pukštasa u 42. minuti.

U nastavku susreta splitski sastav je smirio s napadima pa je do daha došla i dotad potpuno nevidljiva Gorica, koja je zaprijetila preko Štigleca i Pršira. Do kraja susreta Hajduk je imao dvije sjajne šanse povećati prednost, ali je u 79. minuti s nekoliko metara promašio Livaja, u 88. minuti Kalik je sa slične udaljenosti promašio gotovo nemoguće, dok je pokušaj Prpića s gol linije izbacio Maloča.

Hajduk je ovom pobjedom zasjeo na vrh ljestvice te ima 55 bodova, dva više od Rijeke koja igra protiv Osijeka.