Hrvatska i Francuska remizirali u sjajnoj atmosferi na Poljudu

Francuzi poveli, Kramarić pogodio za remi
Split: Susret Hrvatske i Francuske u Ligi nacijaLuka Stanzl/PIXSELL

U susretu 2. kola skupine 1 elitnog razreda Lige nacija Hrvatska je na Poljudu pred više od 30.000 gledatelja odigrala 1-1 protiv Francuske osvojivši prvi bod u skupini nakon uvodnog poraza od Austrije. Francuska je povela u 52. minuti golom Adriena Rabiota, a izjednačio je Andrej Kramarić iz jedanaesterca u 82. minuti.

Hrvatska nogometna reprezentacija niti u devetom pokušaju nije uspjela pobijediti Francusku. Vatreni su protiv aktualnog svjetskog prvaka upisali šest poraza i tri neodlučena ishoda uz negativnu razliku pogodaka 9-20.

Prvo poluvrijeme ponudilo je tek po jednu priliku na obje strane. Hrvatska je mogla prva do gola. U 18. minuti je Kovačić sjajno uposlio Budimira koji je s lijeve strane sam krenuo prema francuskim vratima, no nije najbolje reagirao. Predugo je vagao i na kraju su Francuzi blokirali njegov udaraca. Napadač Osasune je mogao i uposliti Majera ili Brozovića. Tricolori su u 31. minuti zabili, no strijelac Nkunku je bio u zaleđu. Osam minuta kasnije opasno je zaprijetio Diaby, ali je Livaković bio spreman.

Francuska je povela u 52. minuti nakon brze kontre koju je u pogodak pretvorio Rabiot na sjajnu asistenciju Ben Yeddera. Izjednačio je Kramarić iz kaznenog udarca u 83. minuti.
Idući nastup Vatreni imaju 10. lipnja u Kopenhagenu protiv Danske, dok će se istog dana u Beču sastati Austrija i Francuska.