Hrvatski vitez osvojio Ivanbegovinu!

Evidentno je kako je u Ivanbegovini nastala kriza iz koje se, izgleda, još ne nalazi put izlaska na pučinu
OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Poslije odlaska: Marina Jonjića, Filipa Nenadića, Duje Bilića, Ivana Ćelića, Kamen kroči ka dnu provalije. Evidentno je kako je nastala kriza iz koje se, izgleda, još ne nalazi put izlaska na pučinu. Hrvatski vitez iz Posedarja lakše je od očekivanog osvojio bodove u Ivanbegovini. I ovo bi im ujedno mogao biti i prvi trijumf u nekada neosvojivoj tvrđavi 3.HNL Jug.

Četiri pogotka u mreži Šušnjare na domaćem terenu. Svaki tvrdi navijač Crnih nikako se kući ne može vratiti sretan iz Ivanbegovine. Iako je Kamen krenuo dobro i odmah u prvoj minuti preko kapetana Branimira Kujundžića zaprijetio vratima Jakova Pinčića, nije našao do kraja utakmice put do njegove mreže. Kapetan je nabacio s desna, a Pijanović glavom šalje loptu iznad vrata Pinčića. U 10. minuti Pinčića je pokušao iznenaditi i Kovačić. Zaprijetili su i gosti. U 5. minuti Delija je probio desnu stranu i pogodio stativu. Sreća spašava Kamen.

Nervoza vlada u redovima Kamena poslije 21. minute. Kljenak je pokušao prizemnom loptom s ruba 16-terca iznenaditi Pinčića, koji spremno čeka na obranu. Iskusni Lovre Čirjak dovodi svoju momčad u početno vodstvo u 38. minuti nakon što se olako riješio vratara Šušnjare – 1:0. U drugo poluvrijeme ušlo se s novim pogotkom Čirjaka gdje ponovno neometan prolazi pokraj obrane Kamena, koja je bespomoćna, a onda i pokraj Šušnjare – 2:0 je za goste iz Posedarja.

Prilika za ublažavanje rezultata pruža se najboljem pojedincu Miru Kovačiću da s jedanaest metara u 51. minuti konačno matira Pinčića, no Pinčić je mudriji te obranom ostavlja domaćina u još većoj nervozi. Tu je Kamen i pao te više nije bio opasan po vrata Pinčića. Vitez je preuzeo konce i do kraja susreta još dva puta zatresao mrežu Šušnjare, oba puta preko vrsnog strijelca Matea Rončevića prvo u 67., a onda i u 72. minuti.

Ostali rezultati 10. kola 3.NL Jug: Neretva – Junak 1:0, Uskok – Neretvanac 1:0, Primorac (B) – Zmaj Makarska 2:3 i GOŠK (D) – GOŠK Kaštela 2:0.

3. NL JUG, 10. KOLO
NK KAMEN – NK HRVATSKI VITEZ 0:4
STRIJELCI: 0:1 – Čirjak (38), 0:2 – Čirjak (48), 0:3 – Rončević (67), 0:4 – Rončević (72).

TEKST: DARKO LONČAR