Kup NSDŽ

Imotski u odgođenoj „reflektorskoj“ utakmici prošao kroz Vinjane

Imotski se pridružio Croatiji i Mladosti u sljedećoj fazi natjecanja
Vinjani – Imotski kup SDŽ – izvještaj 021 portal

U posljednjoj ujedno i odgođenoj utakmici 1. Kola kupa SDŽ, momčad Imotskog ostvarila je u utorak pobjedu protiv NK Vinjana u gostima, zadržavši rezultat od ranije iz prvog poluvremena 0:2 s dva pogotka Connora Simpsona i tako se plasirala u sljedeću fazu natjecanja zajedno s još dva kluba imotskog područja – Croatijom Zmijavci i Mladosti iz Prološca, koje su u ranijim terminima bile bolje od Mračaja odnosno Kamena.

U nastavku utakmice na Dovici u Donjim Vinjanima vidjeli smo i jedan nerealiziran 11-tarac. Simpson se po treći put želio upisati u strijelce već početkom drugog poluvremena, ali ga je domaći vratar Kukulj ovog puta uspio pročitati. Izdvajamo još prilike Ćalete u 77. i Brečića u 90. minuti, obje na asistenciju drugog Simpsona – Milana Waltera, dok su Vinjani u ovom susretu ostali bez konkretnih prilika.

U sljedećem kolu i borbi za Kup, nije isključen ni neki novi derbi imotskih klubova. Ostaje vidjeti što će donijeti božica Fortuna. Pored imotskih klubova sljedeće kolo kupa još su izborili: Val, GOŠK KG, Jadran Tučepi, Dugopolje, Split, Sloga Mravinci, Omiš, Uranija, Junak, Slaven Trogir i Hrvace.