Bodovi otišli za Kaštel Stari

Imotski uvjerljiv u Tučepima, hladni Val prošao kroz Runoviće

Val je na Pojilu slavio s 2:0
Mračaj – Val – izvještaj 021 portal

Ugodno subotnje sportsko poslijepodne na Pojilu u Runovićima. Mračaj se dobro postavio protiv budimo realni favorita susreta. Pored odlučnosti da se dođe do bodova, nedostajalo je koncentracije i prisebnosti. Dvije odlične i propuštene prilike došle su domaćinu na naplatu te je Val nemilosrdno sa sobom odnio bodove u Kaštel Stari.

Već u 2. minuti gosti su preko Andrića zaprijetili prema vratima Barišića s nekih 18 metara, da bi 10 minuta poslije Mračaj propustio realizirati prvu odličnu priliku za pogodak. Marijanović je probio lijevu stranu, uposlio Šimića, koji je uspio prevariti Franetovića, ali ne i ugurati loptu u mrežu. Lopta odlazi pored stative. U 19. minuti probao je Jukić, no udarac nije bio dovoljno jak da bi lopta otišla iza Franetovića. Marijanović se u 34.minuti odlučio sam sjuriti do protivničkog gola, ideja dobra, ali i njegova lopta kao i Šimićeva završava pored stative.

Tu je sreća napustila Mračaj te su Kaštelani u drugo poluvrijeme ušli konkretniji prema Barišiću, što je rezultiralo i pogotkom Mrkonjića petom u 71. minuti preko samog Barišića za 0:1. Do eventualnog izjednačenja moglo se u 90. minuti da je Duje Ždero u samom petercu bio lukaviji, ovako je Franetović obranio i otklonio zadnju mogućnost za izjednačenje Mračaja. Pred sam sučev zvižduk Barišić u kaznenom prostoru ruši Čubrila, Plazonić je siguran egzekutor s bijele točke za 0:2 i puni plijen s Pojila.

Ostali rezultati 5. kola 1. ŽNL: Jadran Tučepi – Imotski 0:4, Tekstilac – Jadran KS 0:3, Omladinac – Orkan 2:2