Imotskom pobjeda nad susjedima iz Vinjana

Tri nova boda sigurna u kući „podno kule od kamena“
Derbi Imotski – Vinjani

U 4. kolu 1. ŽNL Imotski je slavio u svom dvorištu protiv Vinjana minimalnim rezultatom 1:0 i tako došao do vrlo vrijedna tri boda, koja su mu itekako trebala. Pogodak odluke na Gospinom docu postigao je Tomislav Žužul u 44.minuti. Krenulo je dobro za goste. Lozo je priprijetio već u 6. minuti, da bi četiri minute poslije vratar Kukulj obranio udarac s 11 metara Topiću i tako držao Vinjane u boljoj psihološkoj prednosti sve do 44.minute, kada nakon korner lopte Vujčića najbolje reagira Žužul i pogađa za konačnih 1:0.

S tim se rezultatom otišlo na poluvrijeme, a Lozo je još jednom pokušao iznenaditi Lažetu, ali bezuspješno. Do 77. minute nismo vidjeli praktički ništa, a onda je iskusni Marin Slišković s gotovo pola igrališta uputio lijepu paradu, pokušavajući tako iznenaditi Lažetu, no na žalost gostiju lopta je tek pored gola. Kako se bližio kraj derbija, rastao je i pritisak na obje strane.

U 81. minuti Grizelj je kreirao akciju za Brečića, Brečić je pomalo nesiguran, ali je zato Kukulj siguran. Minutu poslije probao je i Ljubičić. Posljednju šansu za uzeti bod u Imotskom protiv istoimenog protivnika, Vinjani su imali u 94. minuti kada je Zvonimir Perković – Šantar pucao iz kornera, a Goran Perković-Šantar loptu skrenuo glavom pored vrata Lažete. S druge strane Grizelj se za kraj susreta našao u solo akciji, koja ne mijenja rezultat već samo potvrđuje da su tri nova boda sigurna u kući „podno kule od kamena“.