IVANBEGOVINA: Ronaldo srušio Zadrane, Kunta nadmudrio Blatnjaka

Malo po malo Kamen se brusi, a rukopis Marija Kujundžića – Kunte sve je vidljiviji
Poljički Ronaldo – Petar Kljenak

Ivanbegovina je u subotu ponovno bila pod budnim okom mnogih. Velika pobjeda Kamena pred najveći kršćanski blagdan – Uskrs! Malo po malo Kamen se brusi, a rukopis Marija Kujundžića – Kunte sve je vidljiviji. I nije to bila samo velika utakmica na terenu već i na klupama, gdje je Mario Kujundžić – Kunta uspio nadmudriti veliko ime na klupi Zadra – Dragana Blatnjaka.

Naravno, u Ivanbegovini se sigurno igralo i za velikog ljubitelja nogometa i sportskog novinara Stipu Ujevića, od kojeg smo se oprostili prije točno tri godine. Prvih 15 minuta nije bilo zanimljivo, ali kad je akciju započeo u 16. minuti Slaven Dumančić na utakmicu Kamena i Zadra drukčije se počelo gledati. Dumančić je primio loptu na sredini terena, uposlio Kovačića, ovaj proigrao za Kljenka koji matira Matasovića pokrivši svoju stranu, ali nedovoljno dobro – 1:0. Raspoloženi Kljenak u 26. minuti je asistent za dobru prizemnu loptu, Galić je reagirao na prvu i poslao ju visoko iznad vrata.

Otkako je Jurić kod gostiju zbog jake ozljede napustio teren, a zamijenio ga Viduka, Zadrani su počeli bolje igrati te su do kraja prvog dijela dva puta uspjeli pogoditi stativu. Sreća mazi Kamen, ali samo do 48. minute kada Djeveljekaj ispred samih vrata matira Guća – 1:1. Sve do 87. minute živjelo se na iglama, ali dvije odlične obrane Antonija Guća drže Kamen u igri za bodove.

Prvo je grešku kapetana Kamena Branimira Kujundžića u 57. minuti iskoristio do tada dobro čuvani Torbarina, solo prodor do Guća i prva odlična intervencija domaćeg golmana, potom u 85. minuti Guć ponovno spašava Kamen nakon što je Viduka u solo prodoru ponovno pobjegao domaćoj obrani. U 87. minuti srušen je Kljenak, a popularni Ronaldo iz Imotskih Poljica siguran je izvođač s bijele točke – 2:1.

Odigrano: Uskok Klis – Zagora 0:1, Junak Sinj – Hrvatski vitez 5:2