Jadran poražen u Budimpešti

Četvrti poraz Jadranaša u skupini
Split: LEN Liga prvaka, VK Jadran – Dinamo TbilisiIvo Cagalj/PIXSELL

U susretu 6. kola skupine A vaterpolske Lige prvaka splitski Jadran je u Budimpešti izgubio od Ferencvaroša s 14:8 upisavši četvrti poraz u skupini.

Jadran je loše ušao u susret i već nakon prve četvrtine je gubio s 4:1. Do poluvremena je prednost domaćina narasla na velikih 9:3. Ferencvaroš je dobio i treću dionicu, pa se u posljednju četvrtinu ušlo rezultatom 13:6 za domaćine. Jadran je do kraja utakmice tek malo ublažio težak poraz.

Mađarski sastav su do pobjede predvodili Nemanja Ubović s tri gola, dok su Danil Merkulov, Marton Vamos, Vendel Vigvari i Denes Varga postigli po dva gola. Kod Splićana Jerko Marinić Kragić je zabio četiri, Anđelo Šetka dva, a Marino Čagalj i Antonio Dužević po jedan pogodak.