Jadran u Splitu poražen od Pro Recca

Jadran Split - Pro Recco 9-13
Split: Kvalifikacije za LEN Ligu prvaka, Rari Nantes Savona – Jadran SplitIvo Cagalj/PIXSELL

Talijanski Pro Recco pobijedio je Jadran 13-9 u Splitu, u dvoboju drugog kola skupine A ovosezonske Lige prvaka. Odmah na startu Pro Recco je stvorio prednost od tri pogotka nakon čega je splitska momčad uhvatila ravnotežu u utakmici, ali je suparnik konstantno imao, najčešće, dva pogotka prednosti.

Nakon druge četvrtine talijanska momčad je imala tri gola plusa (7-4), a potom i 8-5, no Jadran se uspio primaknuti sredinom treće četvrtine na 8-7 golom Marinića Kragića. Bio je to posljednji pravi rezultatski priključak kojeg su imali Splićani u utakmici. Pro Recco je potom opet pobjegao na tri razlike, u posljednjoj četvrtini su Talijani imali i četiri gola viška (12-8) te je sve završilo pobjedom Pro Recca 13-9.

Kod Splićana su po dva pogotka postigli Jerko Marinić Kragić, Zvonimir Butić i Luka Bukić, a po jedan Tomasović, Šetka i Zović. Na drugoj strani prvi je strijelac, s tri gola, Benjamin Hallock.