Jadranu pobjeda u Vinjanima, Klapirić briljirao škaricama

Vinjani zbilja nemaju sreće
Vinjani – Jadran KS

Ni škarice Pave Klapirića nisu Vinjanima pomogle da konačno stanu na noge i dođu na Dovici do željene pobjede. Jadran iz Kaštel Sučurca nosi sve sa sobom.

Prvih pola sata domaćini nisu niti zapucali i ozbiljnije ugrozili vrata Luke Katića. Tek u 31. minuti pokušao je Soldo iz slobodnjaka s oko 20 metara i Klapirić četiri minute poslije tek slabašnim udarcem, nakon što je unutar 16-terca krenuo sam protiv obrane gostiju. Jadran je u četiri minute riješio sve s dva pogotka, prvo u 18-toj preko Ratkovića, a onda u 22-oj Robert Marić-Arić pogađa glavom za 2:0, nakon korner lopte Kapitanovića.

Imali su gosti još dvije prilike, prvo u 5. minuti kada je Jukić pucao glavom pored gola i u 42. minuti kada se za odličan slalom oko 16-terca pobrinuo Grubišić, potom uputio loptu, a Aračić obranio. Grubišić je opasan za vrata Vinjana i u 54. minuti, dok na drugoj strani Klapirić uspijeva prebaciti vratara gostiju, ali lopte nema ni u mreži Katića, niti u mreži Aračića.

Kako se utakmica bližila kraju Vinjani su više pritiskali prema vratima gostiju i u 68.minuti dolaze do konačnih 2:1. Rezultat smanjuje Pave Klapirić škaricama s nekih 12-13 metara i pogađa malu mrežicu. Adrenalin u Donjim Vinjanima za 2:2 raste, ali više se rezultat ne mijenja. Ostaje žal iz 75.minute što Klapirić nije bio još malo precizniji poslije onog solo prodora po sredini, nakon čega je uspio napraviti sjajan lob nad Katićem i potom pogoditi vratnicu. Vinjani zbilja nemaju sreće.

Ovome dodajmo kako je Kamen također izgubio identičnim rezultatom u Unešiću protiv Zagore.