Jarod Shorter pogodio tricu za slavlje Splita u Zadru

Žuti u završnici do pobjede
Susret Zadra i Splita u 1. kolu Lige za prvakaSime Zelic/PIXSELL

Košarkaši Splita u utakmici prvog kola Lige prvaka u gostima su s 84-83 pobijedili Zadar.

Iako su Zadrani dobili prvu i treću četvrtinu, Split ih je sustizao i na kraju u zadnjoj četvrtini stigao i prestigao. Nešto više od dvije minute prije kraja Zadar je vodio 80-73. Mavra tada zabija dva koša za Split, a onda i slobodno bacanje i smanjuje na 80-76. Zadar opet odlazi na šest koševa razlike nakon dva slobodna Drežnjaka, no Sullivan pogađa tricu i rezultat je 82-79.

Nakon pogotka Kalajžića 38 sekundi prije kraja Split je došao na 82-81. Drežnjak je realizirao slobodno bacanje za 83-81 23 sekunde prije kraja, no 13 sekundi do kraja Jarod Shorter je zabio tricu za 84-83 i pobjedu Splita.

Do pobjede su gostujuću momčad vodili Mate Kalajžić s 22 koša i tri skoka i Lewis Merkel Sullivan sa 16 koševa. Kod Zadra najbolji je bio Marko Ramljak s 20 koševa, pet skokova i četiri asistencije te Darko Drežnjak s 19 poena i četiri skoka.