Jug nadjačao Mladost, sutra igraju Jadran i Solaris

Započela je polufinalna serija Prvenstva Hrvatske
Dubrovnik: LEN Liga prvaka, Jug – Crvena zvezdaGrgo Jelavic/PIXSELL

Vaterpolisti dubrovačkog Jug Adriatic osiguranja svladali su zagrebačku Mladost s 13-8 u prvoj utakmici polufinala doigravanja za prvaka Hrvatske, koja je odigrana na bazenu u Gružu.

Nakon izjednačene prve dvije četvrtine, Dubrovčani su utakmicu prelomili u prve tri minute trećeg dijela, kad su s četiri uzastopna pogotka otišli na +5 (8-3). Do kraja utakmice je Mladost uspjela u dva navrata smanjiti zaostatak na tri pogotka, ali bliže od toga momčad Zorana Bajića nije došla.

Za pobjednike je Loren Fatović postigao četiri pogotka, a po dvaput su mrežu pogađali Maro Joković, Styilianos Argyropoulos i Hrvoje Benić. Vratar Toni Popadić je imao 14 obrana. Najbolji strijelac Mladosti bio je Matias Biljaka s tri pogotka, a dva je postigao Franko Lazić.
Druga utakmica je na rasporedu u petak, 15. travnja, s početkom u 18.45 sati, a domaćin je Mladost.

Drugi polufinalni par čine splitski Jadran i šibenski Solaris, a prva utakmica je na rasporedu u srijedu, na bazenu Poljud, s početkom u 19.30 sati.