Jugu bod protiv Novog Beograda, za plasman na završni turnir treba mu jedna pobjeda

Jug AO - Novi Beograd 11-11
Dubrovnik: Vaterpolo susret između Jug Adriatic osiguranja i  Novog BeogradaGrgo Jelavic/PIXSELL

Vaterpolisti Juga AO u susretu su 12. kola skupine B Lige prvaka u svom bazenu odigrali 11-11 protiv Novog Beograda. Maro Joković postigao je tri gola za Jug, a po dva su dodali Loren Fatović i Franko Lazić, dok je Strahinja Rašović bio četverostruki strijelac za Novi Beograd.

Dubrovčane su pobjede koštali loši ulasci kako u prvu tako i u treću četvrtinu. Gosti su na otvaranju utakmice poveli s 3-0, Jug je do kraja druge četvrtine poravnao na 5-5 samo da bi Novi Beograd s tri uzastopna gola na početku trećeg dijela poveo s 8-5.

Početkom posljednjeg dijela bilo je 10-7 za goste uz napad, no nakon obrane Popadića Jug je uspio realizirati tri napada zaredom i poravnati četiri minute prije kraja na 10-10. Taj je rezultat stajao sve do posljednje minute, a onda je Lazić iskoristio situaciju s igračem više u bazenu i doveo Jug u prvo vodstvo u utakmici 21 sekundu prije kraja. Nažalost, hrvatski prvak se nije uspio obraniti u posljednjem napadu na utakmici pa je Jakšić golom sekundu prije isteka vremena postavio konačni rezultat.

S obzirom na iznenađujući 7-11 poraz Spandaua 04 u svom bazenu od OSC Budimpešte ispostavilo se kako je Jug pobjedom mogao osigurati četvrto mjesto u skupini i plasman na završni turnir koji će se igrati u Beogradu dva kola prije kraja. Ovako mu za taj rezultat treba još jedna pobjeda u posljednja dva kola.