Kamen i OSK u punoj šaci prilika podijelili bodove

Kamen danas nije uspio pobijediti pretposljednjega na ljestvici i to na svom terenu
Kamen – Osk izvjestaj 021 portal

Sve je izvjesnije kako ćemo ove sezone u 3.HNL-Jug pored zanimljive utrke za prvaka gledati i zanimljivu bitku za preživljavanje. Kamen danas nije uspio pobijediti pretposljednjega na ljestvici i to na svom terenu. Do nedavno to je izgledalo kao „nemoguća misija“, ali ove sezone Crnima nikako da krene. Upisan je bod, dakle, protiv pretposljednjeg OSK-a u Ivanbegovini, a već idući vikend igra se protiv lidera ovog djela prvenstva (možda i cjelokupnog), na gostovanju u Pločama – Jadrana.

Gotovo neshvatljivo zvuči činjenica da od toliko prilika i mogućnosti u jednom poluvremenu, nijedna ne završi s loptom u mreži. A krenulo je dobro! Već u 7. minuti Branimir Kujundžić je nagovijestio da ubrzo pada pogodak za Kamen. Prvo je probao on sam riješiti stvar u prodoru s desna, loptu odbija Ćurković, loše reagira novi igrač – Kirevski. Deset minuta poslije kapetan Jonjić preuzima dužnost. U prvom pokušaju puca u golmana OSK-a, a samo minutu poslije slijedi pogodak za 1:0, polu-volejom sa 7-8 metara u malu mrežicu.

Gosti iz Otoka uzvraćaju sredinom poluvremena. Prvo se u zoni našao iskusni Stipe Barać, lopta blizu stative sa 7-8 metara i pored gola, a u 25. minuti pada drugi pogodak. OSK dolazi do izjednačenja preko Tadića, opet zahvaljujući odličnom Baraću i solo prodoru po lijevoj strani. Barbić je njegovu loptu uspio obraniti, no nije računao na Tadića, koji se našao u blizini i pospremio loptu za konačnih 1:1. Gosti iz Otoka imali su još jednu priliku do poluvremena, koju nije iskoristio Vukasović nakon lijepog okreta s 5 metara. Obrana Barbić.

Poslije prvih pola sata Kamenov Omerović kao da je pao s neba, te u dvije minute postaje opasnost za Otočane. Zaslužan je za dvije prilike u 33. i 35. minuti. Prvo je pokušao sam, a onda je odlučio biti asistent Kirevskom. Ništa nije upalilo. I onda dolazi to čudno drugo poluvrijeme prepuno prilika i na strani domaćina. Djelovalo je kao da se igra „victoria“, umjesto nogometa. Omerović je nastavio sa svojim odličnim izdanjem od 48. minute. Odličan okretaj blizu 16-terca, brani Ćurković. I od tada kreće Kamenova dominacija propuštenih prilika.

Kilić je u 66. minuti probio po desnoj, nabacio, svježe uvedeni Dumančić kratak ostaje ispred Ćurkovića. 70. minuta, Omerović asistira, Bilić šalje loptu glavom pored gola. 73. minuta – I Kljenak i Jonjić promašuju dvije super šanse. 82.minuta Bilić pogađa vratnicu. U cijeloj toj drami OSK u 87. minuti ostaje bez trenera na klupi, koji nije baš pristojan prema sucu.

91. minuta. Jonjić se uzvrtio oko peterca lijevo-desno, obrana Ćurković. Potom je probao i Mikulić, lopta pokraj gola. Lopta je očito sama odlučila u subotu podijeliti bodove u Ivanbegovini pored toliko prilika ili možda neka „nevidljiva sila“. Slijedi teško gostovanje u Pločama.